Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam. Piszę do was bo może pomożecie mi dojść do sensu działania pewnego pracownika. Nie owiając w bawełnę.
Jestem osoboą która decyduje w pośredni i bezpośredni sposób o podwyżkach. Jest u mnie jedne programista. Pracuje tu ok. 2 lat, jego zarobki wynoszą X kwotę, żądał podwyzki rzędu 25%. Miał tam jakąś stosowną argumentację, no ale wiemy jakie są czasy w IT.
Nie zgodziłem się, dałem mu 10% (z 12k brutto na UOP na 13200).
-> Pracownik nie przyjął tej podwyżki i dowiedziałem się, że złożył wypowiedzenie
-> W skrócie, osoby nade mną nie są zadowolone z tego faktu, że ten pracownik odchodzi, bo mają wejść nowe projekty i on by tam pasował ze swoim skilliami dość mocno
-> No ja znając życie wziałem na rozmowe tego pracownika i powiedziałem mu, że "Pojawiły się nowe możliwości oraz zgody ... " i jesteśmy w stanie przyznać CI podwyżkę o którą prosiłeś czyli 25%...
Jego odpowiedź : "Dziękuję, ale ja już nie jestem zainteresowany"
Moja rekacja: WTF, no i gadam z nim o co mu chodzi jaki jest problem, a on, że skoro on ma dostać podwyżkę wtedy, kiedy musi dać wypowiedzenie to nie jest to normalne i źle to wróży na przyszłość.
-> Myślałęm że sobie to przemyśli i tylko chce więcej ugrać. Pojawiła się kolejna opcja, że nie 25% ale 30% możemy mu dać, ze względu na przemyślenie indywidualne jego osoby i postaci w pracy.
-> Jego reakcja: Nie jestem zainteresowany.
Poczułem się jakby ktoś mi dał w pysk. Albo wylał gówno na twarz. Koleś chciał 20% podwyżki , a dostaje ofertę na prawie 30% podwyżki i nadal mu mało.
-> W jaki sposób myślicie go nakłonić do zostania w firmie ? Nie ma w ogóle opcji żeby odszedł z tej firmy, bo oberwę również ja.

#programowanie #programista15k #pracait #programista #programista25k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Co go skłoni aby zostałw firmie

  • podwyżka rzędu 35-40% 4.1% (230)
  • podwyżka rzędu 40-50% 12.5% (703)
  • podwyżka + premia 4.6% (259)
  • daj mu spokój ... 78.8% (4433)

Oddanych głosów: 5625

  • 145
Nie zgodziłem się, dałem mu 10% (z 12k brutto na UOP na 13200).


@mirko_anonim: to mnie #!$%@? XD nie zgodziłeś się dla nie zgodzenia się czy miałeś jakąś argumentacje sensowną?

i nadal mu mało.

XD

powiem Ci coś jako osoba, która zarządza całym działem programistycznym. programistę to zatrzymuję za wszelką cenę i dostaje tyle ile chce jeżeli sytuacja firmy na to pozwala i ma argumenty za tym aby te pieniądze dostać.
@MajsterOfWihajster: no właśnie tego nie wiemy, tylko się domyślamy. Właściwie mało wiemy. Ja po poście opa doszedłem do wniosku (może mylnego), że ten pracownik jest na niego #!$%@? i go zbywa od razu, nie wyjaśniając przyczyny, być może jeszcze nie jest jeszcze dogadany z inną firmą tylko zobaczył, że firma chcę go zatrzymać za wszelką cenę i gra na przeczekanie.

edit: plus widać, że op jest nieogarnięty, bo jakby normalnie poprowadził
@mirko_anonim:

Wiadomo jakie są czasy w IT

Jakie są czasy? Może w twojej firmie są ciężkie czasy, ale w innej są dobre i tam dostanie tyle ile chce.
Nie płacisz to tracisz wartościowych developerów. Kropka. A że się zreflektowaleś to już za późno, bo wyszło szydło z worka że zasługuje na więcej, a wcześniej nie chciałeś tyle dać bo "po co komuś płacić tyle na ile zasługuje".
Brzmi roszczeniowy programista nie wiem ile w niego inwestowaliście jak wartościowym pracownikiem jest. Zwalił ostatni projekt?

Generalnie stawka nie wygląda imponująco ale szczerze nic nie napisałeś o nim junior/senior czy jest kluczowym elementem projektu.

Są branżowe wyszukiwarki pracy sprawdź technologie doświadczenie i będziesz wiedział co i jak czy warto płacić.

Miał tam jakąś stosowną argumentację, no ale wiemy jakie są czasy w IT.


Jakie mamy czasy w IT bo tu może być
@mirko_anonim: jak to nie zarzutka to pracownik jest kretynem, że najpierw nie podpisał nowej umowy z podwyżką, a od razu rzucił wypowiedzeniem. Powinien doić janusza ile wlezie
Tylko w pierwszej firmie prosiłem się o podwyżki. Teraz znajduję po prostu lepszą pracę, podpisuję umowę, składam wypowiedzenie i elo, żaden manager mnie nie zatrzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°) na podwyżki jest czas wcześniej, a nie kiedy pracownik decyduje się szukać nowej pracy.
@mirko_anonim: No i dobrze zrobił, takie firmy jak twoja należy ruchać w dupę - miałeś "określony budżet", to mogłeś zawalczyć wtedy, jak przedstawił warunki.
Dałeś mu ochłap bo takie podwyżki to sobie można w budżetówce dawać "przytostowo", a jak ci się zaczęło palić pod dupą i teraz to ty możesz oberwać, to nagle omujbosze ZNALAZŁY SIĘ PIENIĄDZE, NO NORMALNIE PREZES TWOJEGO JANUSZEXU SOBIE OD UST ODJOŁ I DOŁ, LUCKI PAN

Typ
Fajna zarzutka, z jednej strony roszczeniowe kadry dla których 10% (podwyżka poniżej inflacji) to właściwa podwyżka, z drugiej roszczeniowy klepokod.

Idealna z was para ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via mirko.proBOT
  • 4
✨️ Autor wpisu (OP): Dziękuję za wiele odpowiedzi i zimny prysznic na to wszystko. Mamy w czwartek odbyć ostatnią rozmowę i chemy mu z zespołem zaproponować 65% więcej do pensji (pracownik nie chce być na b2b), jednorazową premię oraz przeprosiny z mojej strony.
Trzymajcie kciuki, jak to się nie uda to czeka mnie brzydka rozmowa z managementem.