Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracodawca przez ponad rok robił mnie w konia. Podpisaliśmy normalnie umowę o pracę, a on tego nie zgłosił nigdzie, po prostu ja mam kartkę i on ma kartkę, ale żadne składki nie były odprowadzane, nic a nic, dostawałem tylko kasę normalną jak wynagrodzenie, wszystko się zgadzało. Cały proceder wyszedł przypadkiem jak poszedłem do lekarza i wyszło, że nie mam ubezpieczenia. Pracodawca miga się, że zapomniał i już mnie zgłasza, ale przez ponad rok nie miałem żadnych składek odprowadzanych, co z tym zrobić?
Żadnego pitu nie rozliczałem bo z tego co wiem, w przypadku prostych zatrudnień i braku jakiś innych dochodów czy chęci odliczania czegoś to nie musiałem robić nic tylko zaufać US. To moja pierwsza praca.
#praca #pracbaza #januszex #zus #prawo #prawopracy #us #urzadskarbowy #podatki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim serio takie ameby żyją na świecie? nie interesowało cię, że pit11 nie dostałeś? już o sprawdzeniu rozliczenia rocznego nie wspomnę. W dzisiejszych czasach to nie jest czarna magia sprawdzić czy jest się ubezpieczonym i zgłoszonym do zusu.
via mirko.proBOT
  • 3
✨️ Autor wpisu (OP): @siemasz_ziomek: @adhsklusljhagxnki: nie wiecie jak to będzie wyglądało z tym zgłoszeniem do pip? pracodawca będzie musiał opłacić wszystkie składki wstecz? dostanie jakąś karę? oczywiście pytam tylko, nie zamierzam iść na rękę pracodawcy i chce z tej sprawy zrobić dym.
@sberatel: dostałem jakieś wyliczenia na początku roku, prawdopodobnie fejk wydrukowany na drukarce, a co do rozliczenia to np. moi rodzice mówili mi, że nie muszę