Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Wykończenie mieszkania samemu, tak czy nie? Jak widzę oferty fachowców po 800-1000 zł za metr samej robocizny to dostaję szału. Wyceny jak najlepsi lekarze czy prawnicy albo i lepiej. Czy wykańczał ktoś mieszkanie sam ze stanu deweloperskiego? Wiem że tu sami programiści 100k ale zarabiam na tyle mało że opłaca mi się robić samemu, przynajmniej pod względem finansowym. Zakładając że nie mam dwóch lewych rąk ale też nie mam doświadczenia w takich robotach, to jak bardzo będe #!$%@?ć na wszystko podejmując się czegoś takiego xd. Zakres prac można powiedzieć podstawowy, no ale chciałbym odpływ liniowy i tu na pewno ktoś musiałby przygotować to.
  • 54
@czlowiek_klapek ja jedynie brałem hydraulika do zrobienia mi wody, gazu i podłogówki. Drugiego gościa do izolacji strychu pianka pur i tyle. Miałem mieć chłopa do ogólnego remontu ale co chwilę przekładał termin i miał jakieś z dupy wymówki to powiedziałem, że może #!$%@?ć i wszystko sam już robię ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wyrównałem ściany sam płytami gk, obniżyłem i wyrównałem sufit, położyłem panele, kafle i porobiłem nowe gniazdka
@czlowiek_klapek ze stanu deweloperskiego to lajt bo odpada ci prostowanie ścian i skuwanie tynków

sam robiłem remont chaty w tym łazienki, wziąłem tylko hydraulika żeby wyprawadził rury (wpiął się do pionu)

wcześniej robiłem tylko malowanie jakieś gładzie reszty rzeczy nauczyłem się w trakcie z YT

problem to czas, wszystko zajmie dużo więcej czasu
Pobierz mkorsov - @czlowiek_klapek ze stanu deweloperskiego to lajt bo odpada ci prostowanie ...
źródło: temp_file1680809039154778331
@czlowiek_klapek: Mario Budowlaniec na YT i zrobisz sam 85% roboty nie gorzej niż fachowcy, do pozostałych 15% weź teścia, przyjaciela, ojca zapłać i cyk fuch zrobione, aczkolwiek licz się, że Ci zejdzie z tym troche czasu
@wetorek2: @Catmmando Też mam kuchnię metod. Z opcjami typu "blat jako parapet", montaż do sufitu, kilka docinek i przeróbek. Bez porządnych narzędzi nie ma opcji żeby to zrobić, łączenia rzymskie blatu to jakaś abstrakcja dla początkującego no i brak gwarancji.

Mi po 9 miesiąch pękł blat nad zmywarką i Ikea wymieniła wszystko bez gadania. Jak ktoś nie ma skila w stolarstwie to odradzam
@kobiaszu: U mnie będzie dosłownie prosta kuchnia przy ścianie o długości 380cm. Jedyna trudność to tak naprawdę obudować lodówkę płytą, wyciąć dziury w blacie. Wyrzynarkę ma mój tata. Blendę u góry zrobić, wyciąć dziury na rurę od okapu.
Nie widzę za co płacić tutaj 2k jak to 2 dni roboty. Ludzie za tyle cały miesiąc w Januszexie pracują przy składaniu tych mebli, a to nie jest fizyka jądrowa składanie korpusów z
@wetorek2: Spoko, prosta kuchnia to nie problem. U mnie wjechało 3 typa ze ścianą narzędzi festoola i 2 dni zasuwali. Aż się przeżegnałem jak zobaczyłem jak się robi łączenia rzymskie. No i dalej kwestia gwarancji
@czlowiek_klapek: nie czytałem wszystkich komentarzy, więc może powtarzam to co ktoś już napisał.

Większość robót da się lepiej lub gorzej zrobić samemu, ale jednak pytanie czy warto. Oczywiście wszystko też zależy od zakresu robót. Niestety wiele prac wymaga sprzętu: wiertarkę, szlifierką kątową to każdy ma, albo może pożyczyć od szwagra, ale pewnie przydałaby się maszynka do cięcia płytek, może jakaś przystawka do cięcia na 45 stopni, pilarka do przycinania płyt czy