Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Wykończenie mieszkania samemu, tak czy nie? Jak widzę oferty fachowców po 800-1000 zł za metr samej robocizny to dostaję szału. Wyceny jak najlepsi lekarze czy prawnicy albo i lepiej. Czy wykańczał ktoś mieszkanie sam ze stanu deweloperskiego? Wiem że tu sami programiści 100k ale zarabiam na tyle mało że opłaca mi się robić samemu, przynajmniej pod względem finansowym. Zakładając że nie mam dwóch lewych rąk ale też nie mam doświadczenia w takich robotach, to jak bardzo będe #!$%@?ć na wszystko podejmując się czegoś takiego xd. Zakres prac można powiedzieć podstawowy, no ale chciałbym odpływ liniowy i tu na pewno ktoś musiałby przygotować to.
  • 54
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: to zależy, niektóre rzeczy z montażem wychodzą niewiele drożej bo jest VAT 8% zamiast 23%

Np panele, będziesz się z tym #!$%@?ł parę dni a ekipa wskoczy i położy w parę h, z vatem 8%
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek powiem tak jak pomału kończę generalkę w bloku wielkiej płyty i sporo się nauczyłem ale jednak godzin które spędziłem na budowie już za #!$%@? nie odzyskam, moje ostatnie pół roku kręci się tylko wokol tego i już do głowy dostaje ( ͡° ʖ̯ ͡°) a co do pytania to tak jak mówili poprzednicy zrób samemu np gładzie, malowanie czy co tam jeszcze z prostszych prac a zrobienie
  • Odpowiedz
@bzyku95 Pare dni chyba jak będzie w całym domu kładł i to po pracy xD
Jak się ogarnie technikę i przemyśli cały montaż to proste jak klocki lego już bym wolał kogoś żeby gładź kładł xD
@czlowiek_klapek Jak ma się podstawowe umiejętności to można ogarnąć taki remont. Niektórych elektronarzędzi jak żyrafa do gładzi nie opłaca się kupić a można za grosze wypożyczyć i mega przyspieszy pracę tak samo jak inne elektronarzędzia. Wszyscy
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: ostatnio też jak dostałem wyceny wykończenia mieszkania to po kalkulacji nawet jak bym #!$%@?ł połowę tego na elektronarzędzia + dodatkowy materiał na coś co #!$%@?ę i wziął na to cały swój urlop to będę na plusie bo to zawsze jakiś nowy skill na przyszłość

jak nie masz dwóch lewych rąk to jedziesz, przed tym szkolenie na YT, jest teraz mnóstwo filmików na różne tematy, do tego możesz se poćwiczyć, kup
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: Jedyny problem to gładzie/tynki gdzie na bank #!$%@? i na pewno warto ogarnąć żyrafę do szlifowania. Cała reszta do ogarnięcia ale 3 razy się zastanów i pomierz zanim cokolwiek zaczniesz robić. Jeżeli masz zamiar brać kuchnie z IKEI to POD ZADNYM POZOREM NIE BIERZ SIE ZA SAMODZIELNY MONTAŻ
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: Ja zrobiłem prawie wszystko sam i to nie z deweloperki xd
Kupilem mieszkanie w 50+ letnim bloku- miał być mały remont, a skończyło się na zbiciu tynków do 0, wymianie elektryki, hydrauliki, gładzie, podwieszane sufity, płytki, malowanie, obsadzanie parapetów, panele, montaż i podłączenie mebli kuchennych z agd itd.
Hydraulik położył mi rury, pod które wykułem ściany, bo chciałem zgrzewane i tego nie chciałem #!$%@?ć, żeby później somsiadów nie zalać, elektryk
  • Odpowiedz
@czlowiek_klapek: jestem programista i zarabiam w #!$%@? i robiłbym samemu teraz.

To jest #!$%@? ile te chłopy zarabiają i to jeszcze na czarno.

Kupuj normalnie nowy sprzęt topowy, potem sprzedasz. Ucz się z yt.

Zrobisz bez żadnego problemu nawet te "trudne" rzeczy. Może coś nie będzie idealnie równo ale to nie rocket science.

Koniec z płaceniem alkoholikom bez szkoły stawki wyższej niż lekarzom po specjalizacji w prywacie.
  • Odpowiedz