Wpis z mikrobloga

Wahadło libka. Tak można nazwać dwie naprzemienne złote myśli w kontekście rynku pracy i nieruchomości czy to wyznawców profesora, co zastał Polskę murowaną, a zostawił tekturową czy memicznego doktora statysty. Jeśli jesteś z "Polski B", gdzie zarobki są niskie, to wystarczy wyjechać do Warszawy, tylko tyle i aż tyle. A jak już wyjedziesz i wyrazisz swoje niezadowolenie z powodu cen nieruchomości to po cholerę chcesz żyć w Warszawie??!! Przecież w "Polsce B" są tanie nieruchomości. Za wszelką cenę trzeba odrzucić prosty wniosek, że liberalizm-kapitalizm się nie udał i nigdy nie uda.
#antykapitalizm #nieruchomosci #praca
  • 25
@TheKirghizLight Osobę o jakich zarobkach powinno stać na nieruchomość w stolicy, lub innych miastach wojewódzkich? Jakie chcesz dodać regulacje na rynku, aby jednocześnie opłacało się budować, a cena byłaby na tyle atrakcyjna, aby osobę zarabiającą mało (czyli również nie posiadającą pieniędzy) było stać na mieszkanie?
@TheKirghizLight: na pewno bardziej niż niedojda który nie potrafi robić nic tylko jęczy. średnio zaradny singiel może lewarujac sie kredytem kupić mieszkanie w stolicy kraju a to raczej nie świadczy o tym że rynek jest niedostępny
to dopiero przed nami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Osobę o jakich zarobkach powinno stać na nieruchomość w stolicy, lub innych miastach wojewódzkich? Jakie chcesz dodać regulacje na rynku, aby jednocześnie opłacało się budować, a cena byłaby na tyle atrakcyjna, aby osobę zarabiającą mało (czyli również nie posiadającą pieniędzy) było stać na mieszkanie?


@Defined: Żadne regulacje już nic nie zmienią. Kapitalista maksymalizuje zysk, a więc pszyszybjorca buduje tak, aby mu się opłacało np. skupując grunty i ograniczając podaż mieszkań. Polska
@PfefferWerfer: mój bratanek właśnie kupuje. zarabia średnią krajową i stać go było żeby wziąć 2 pokoje na targówku. co prawda dziura w ziemi więc sobie poczeka ale taki rynek
widzę że lewaczek chciałby penthouse socjalny w śródmieściu ale tak to nie działa nie masz hajsu to kupujesz obrzeża
@kaczafi8: Twój bratanek - czyli #!$%@? wiesz o jego PIT i szczegółach ceny jaką zapłacił. Ja kupuję w Trójmieście i widzę co się dzieje. 3-pokoje na 50-paru metrach są po 800k w cenie z limitu BK2%, te na etapie dziury w ziemi też.
Mogła iść jak Wiedeń drogą socjalnego budownictwa a wybrała dotyk ręki.


@TheKirghizLight: Polska to postkomunistyczny kraj, którego nie stać na pewne pomysły socjalistów z zachodu. Dotychczas system polegał na zaciagnięciu kredytu i spłacaniu go przez jedną osobę - wygenerowałeś dług to teraz go spłacaj.

Teraz masz socjalistyczny program Bezpieczny Kredyt który oferuje dopłaty od państwa, przez co rata jest o wiele niższa, ale obciążony jest podatnik. Mamy mieszankę kapitalizmu - nie
@PfefferWerfer: to niech weźmie twoja baba. macie wtedy 700k do wykorzystania, też mało na coś na obrzeżach? porażające jest to jak niezaradni i roszczeniowi są ludzie po 8 latach rządów pisu, wciskają wam hajs za darmo a wy jeszcze narzekacie
@herbatananoc: nie wiem. ale co w tym dziwnego? jeszcze ok 5 miesięcy temu na ulicy przez którą codziennie przejeżdżałem żeby dostać się do pracy to wisiał baner dom dewelopmentu że na osiedlu wilno mieszkania od 9k. teraz jest od 11k xD

taki to kapiszon jak to nazwał miki :)
Polska to postkomunistyczny kraj, którego nie stać na pewne pomysły socjalistów z zachodu. Dotychczas system polegał na zaciagnięciu kredytu i spłacaniu go przez jedną osobę - wygenerowałeś dług to teraz go spłacaj.


@Defined: Równocześnie to kraj, który w latach 90 całkowicie oddał się liberalnym urojeniom zaczynając od sprzedaży za grosze majątku narodowego czy niszczenia tego co w danej chwili bylo nierentowne jak np. PGR, które były nierentowne, bo to co wytwarzali
@Tadzik_Norek: uuu tak, sprowadzić to do absurdu. Ale ta wciąż i tak lepsza postawa od libko indywidualizmu, czyli wierze, że będę bogaty jak (tu wpisz warunek typu niskie podatki). Jest to postawa naturalna, niczym zwierzę, które realizuje swój partykularny interes, a nie dobrodzieja. W ogóle mnie interes pszymbiorcy nie obchodzi, mam gdzieś, że chce nowego Mercedesa czy wysłać dzieci na studia w USA. I nie ukrywam, że ludziom jak licealista Bill