Wpis z mikrobloga

Lewica chce wprowadzić prawo, aby to oskarżony o gwałt udowadniał uzyskanie zgody na seks. W jaki sposób?

Dla mnie jako kobiety liczy się odwrócenie ciężaru dowodu tak, że to nie ofiara będzie musiała udowadniać, że ją zgwałcono, że sprawca zastosował przemoc fizyczną lub inną formę przemocy; to sprawca będzie musiał udowodnić, że była zgoda.

~ Wicemarszałek Senatu, Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica)

Pani wicemarszałek powiedziała to przy okazji ustawy o zmianie definicji zgwałcenia, która każdy stosunek bez wypowiedzenia słowa "tak" traktowałaby jak gwałt. Przy czym, to mężczyzna musiałby udowadniać, że to słowo "tak" padło. Jak? Tego Lewica już nie powiedziała. Czy dyktafon w telefonie byłby wystarczającym dowodem? Nie wiadomo.

Niestety, znalezisko na ten temat zostało zakopane jako "duplikat". Ustawa wprowadzająca ten przepis pochodzi z 2021 roku i została odrzucona głosami PiS i Konfederacji. Za ustawą głosowała Lewica i Koalicja Obywatelska. Po wyborach ustawa zapewne będzie forsowana ponownie.

źródło: Lewica: Rozpoczęły się konsultacje społeczne dot. projektu zakładającego zmianę definicji gwałtu

#bekazlewactwa #lewackalogika #przegryw #polityka #depresja #gwalt #prawo #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #seks
sildenafil - Lewica chce wprowadzić prawo, aby to oskarżony o gwałt udowadniał uzyska...

źródło: lewica

Pobierz
  • 32
@sildenafil: Chyba podstawą do jakiegokolwiek oskarżenia jest przedstawienie dowodu dokonania przestępstwa XD

To co chcą zrobić to jak w średniowieczu, może od razu niech tak zrobią chłop winny i teraz jak udowodnić czy faktycznie winny czy nie winny ano związujemy mu ręce a do nóg kamienie i zrzucamy z mostu do wody jak się utopi to niewinny był a jak wypłynie na powierzchnię to winny i wtedy napierniczamy z łuku do
@sildenafil: każdy stosunek z wlączonym dyktafonem w telu, leżącym obok miejsca stosunku. A później jejku jej, jak tu przyrost naturalny poprawić. Zresztą, co ja gadam, przecież niejawny plan to eksterminacja kultury zachodu i zastąpienie ja pigmento pozytywnymi inżynierami, czysta anarchia i komunizm bis, bo przecie tym razem się uda
@Zwierz33: nie, wystarczy podejrzenie, dowody są potrzebne do orzecznictwa skazującego w prawie karnym, ale byłeś blisko(to znaczy nie, zrobiłeś z siebie idiotę który nie wie jak działa prawo ale chu0pski rozum zaprezentował). Do grabi, raz raz
@madmat: Musiałbyś mieć ukryte kamerki na chacie wszędzie XD i jakieś w teren no bo o tyle że, przy np. kradzieży wystarczy domniemanie i jakieś tam przesłanki ale i tak nikomu nic nie zrobią dopóki dowodu nie będzie to tutaj jak udowodnisz że, zezwoliła ? powie że, jej coś sypnąłeś, zmanipulowałeś, wykorzystałeś w jakiś tam sposób, upiłeś. Poza tym kłamiesz bo chcesz się wywinąć a kobieta pokrzywdzona i nie kłamałaby, znając
Zwierz33 - @madmat: Musiałbyś mieć ukryte kamerki na chacie wszędzie XD i jakieś w te...
@barnej-flinston: Tutaj tak ale poaprz z babą o co chodzi jak chcesz udowodnić że, kłamie i tj. pomówienie ? Facet sprawca chce się wywinąć a Kobieta pokrzywdzona. Badania nic nie dadzą bo był stosunek ale wbrew woli. Jedynie możesz iść w tą stronę że, nie ma śladów walki ale na to ma już pare wersji i jesteś w dupie bez nagrania. To samo z przemocą... Szukałem filmików gdzie baba sama siebie
Lewica chce wprowadzić prawo, aby to oskarżony o gwałt udowadniał uzyskanie zgody na seks.

@sildenafil: To co sugeruje jest niezgodne z wieloma przepisami i normalnie nie ma szans na takie coś. Ale PiS pokazał, że przepisy czy Konstytucja to wielkie gówno jak trzeba coś wprowadzić.

Chyba podstawą do jakiegokolwiek oskarżenia jest przedstawienie dowodu dokonania przestępstwa XD

@Zwierz33: tak, i wiele przepisów trzeba byłoby zmienić, ale patrz wyżej co napisałem

Dobra,