Wpis z mikrobloga

Mirki, jaką szosę polecacie w budżecie 7-8 tysięcy złotych? Chciałbym napęd na 105 i hamulce na tarczach. Myślałem o Canyon Endurace 7 AL albo ROSE Pro SL DISC, ale oba są mega ciężkie do kupienia ze względu na niedostępność. Czy coś byście polecili jako alternatywa lub podpowiedzieli, kiedy pojawi się np. taki ROSE do kupienia? #szosa #rower #gravel
  • 12
@ytong jestem totalnym nowicjuszem, czy ta geometria nie będzie zbyt agresywna? Jak ma się wytrzymałość karbonu w sytuacji, gdy wpadłbym w dziurę przy wadze około 95 kg? Boję się, że na karbon trzeba chuchać i dmuchać względem aluminium?
@RymMajster Nie wiem, jakie marki samochodów albo ciuchów są godne polecenia? Każdy ma wtopy, każdy ma zalety, są różne segmenty cenowe, dostajesz to za co płacisz.
ta geometria nie będzie zbyt agresywna


@RymMajster: Nie, wszystko zależy od ustawienia roweru tak czy siak.

Jak ma się wytrzymałość karbonu w sytuacji, gdy wpadłbym w dziurę przy wadze około 95 kg?


@RymMajster: Jak przyebiesz w metrowy uskok to słabo, ale na co dzień nic się nie dzieje. Sam jeżdżę na karbonowym rowerze, jestem cięższy od Ciebie i nie oszczędzam go nic a nic.
czy ta geometria nie będzie zbyt agresywna?


@RymMajster: na papierze jest trochę bardziej agresywna (stack do reach 1,432), niż np. w mojej poprzedniej szosie (1,494) ale w trakcie jazdy zupełnie tego nie czuję. Do wymagających, mocno sportowych geometrii jest jej daleko. Mam też gravela, który na papierze ma jeszcze mniej agresywną geometrię (1,546) i nie mam problemów z przesiadaniem się między nimi, pozycje są nieco inne ale na obu jeździ mi