Wpis z mikrobloga

Janeczek to jest jednak mój idol XD W ostatnich filmach narzekał, że ciągle pada i nie można w spokoju poszukać. Sam udostępniał informacje o tym, że w Norwegii są podtopienia i zalania, ale nasza gwiazda śpiewu z lat 90 uznała, że jak pojedzie jeszcze 200km na północ Szwecji to będzie o wiele lepiej XDD
Pojechał, rozejrzał się i stwierdził, że wraca nagle do Polski, bo woda za duża XD
Miał być powrót przez Finlandię, ale #!$%@?ł wszystko i siedzi w swoim mini domku.

Teraz próbuje znaleźć widza, który mu pożyczy sprzęt do nurkowania... Weź Ty się Janeczek puknij w ten blondyński łeb. Sam gadasz, że Ty nie chcesz patronite, bo uważasz, że nie powinieneś brać pieniędzy od ludzi - ale już nocowanie u widzów w Skandynawii, robienie sobie u nich prania i jedzenie ich żarcia jest ok? Tak samo pożyczanie sobie sprzętu od widzów lub odyńców? Już lepiej stanąć w prawdzie przed samym sobą, że nie masz siana i założyć jakąś zbiórkę / uruchomić patronite lub co dla mnie najbardziej oczywiste odpalić liva z donejtami i każdy donejt powyżej 30zł dostaje jakiś skarbik z Twoich poszukiwań.

Prawda jest taka, że uzbierałbyś to 1,5tys. w dwie godziny, ale Ty będziesz gadał, że nie, bo masz zasady XD

A Twój idol Odyn to jakie ma zasady? Nawala codziennie takimi samymi filmami, aby hajs się zgadzał z wyświetleń, a na samych filmach nic się nie dzieje XD

A co do tej Twojej firmy i dofinansowania - gdy pisałem w moim poprzednim wpisie, że nie masz pojęcia o zakładaniu i prowadzeniu firmy, to nie robiłem tego po to, żeby Ci pocisnąć, tylko, żebyś cokolwiek o tym poczytał. Bo Ty cały czas gadasz, że w ciągu 3 tygodni chcesz złożyć wniosek o dofinansowanie swojej pierwszej działalności. Ciągle mówisz, że jak dostaniesz dofinansowanie to kupujesz busa. To dam Ci podpowiedź - za to dofinansowanie, o które się starasz (UWAGA) możesz nie dostać ani złotówki na zakup samochodu! A nawet jeśli byś dostał to zazwyczaj jest to wyliczane procentowo z całej kwoty. To jakbyś dostał na zakup auta 25k to co Ty sobie kupisz? Masz z czego dołożyć? Bo z tego co widzimy nie masz 1.5tys na zakup sprzętu do nurkowania, który dałby Ci więcej niż ten bus.

Skończy się to tak, że założysz firmę za dwa miesiące (co według mnie będzie graniczyć z cudem, że o tej porze roku w urzędzie pracy będą mieli jeszcze jakieś pieniądze na dotacje na pierwszą działalność) - poczytaj o tym, bo już w 3 kwartale jest o to ciężko, a co mówiąc o czwartym.

Wracając. Założysz firmę i co? Masz zamiar zarabiać z czego? Jako kto? Te busy będziesz przerabiał? A jakbyś chciał sprzedać, to jak? Ty musisz być VATowcem, aby wystawić rachunek? Pomyślałeś nad tym? A wiesz, że jest coś takiego jak podatek od sprzedaży towaru, który posiadasz mniej niż 6 miesięcy? Liczyłeś sobie czy to wszystko będzie się spinać finansowo? Prawda? --- Prawda? Pamiętaj, że księgowa, która ogarnia VAT to przynajmniej kilka stówek miesięcznie.

A gdybyś dostał telefon z urzędu skarbowego, że chcą przyjść na kontrolę, a Ty będziesz akurat w Chorwacji to co zrobisz? Nie bez powodu Odyn sobie podróżuje po Europie. a jego brat siedzi na miejscu i obsługuje sklep.

Wiem, że to przeczytasz - fajnie jakbyś stanął w prawdzie i się do tego odniósł w jakiś sposób, ale pewnie skończy się to tak, że za tydzień powiesz na swoim live, że "WIDZOWIE NAGŁA ZMIANA PLANÓW, FIRMĘ ZAKŁADAM JEDNAK NA WIOSNĘ, A TERAZ JEDZIEMY NA SZWECJĘ BO WODA SPADŁA" - i ani nic nie będzie z tej Chorwacji, ani z Łotwy, Litwy i Estonii.

#odyn #gejzpasji #yanek #korsir
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zoltafik w punkt. Ja już nie mogę słuchać tego jego "zakładam firmę" i "składam wniosek o dofinansowanie". Ciekawe jakie PKD sobie wpisze. Z czego on będzie żył? Teraz to co znajdzie to sprzeda na allegro. Podatków nie płaci, zusu pewnie też. Przyjdzie mu do zapłacenia podatków i zusu to nagle się obudzi " jak to?". A kasy brak nawet na głupie blue nemo.
A hitem jest to, że on chce te
  • Odpowiedz
@jerzu70:

@Zoltafik w punkt. Ja już nie mogę słuchać tego jego "zakładam firmę" i "składam wniosek o dofinansowanie".


Gdyby tylko nie było obowiązku oglądania danego kanału na YT, eh.. współczuję, ja akurat jestem zwolniony z Janka uff
  • Odpowiedz
@Hejmireczek ja to go w sumie nie oglądam. Jego filmy to mistrzowski montaż, pięciosekundowe ujęcia, obraz prześwietlony w co drugim ujęciu. Męczarnia.
Wczorajszego lajwa włączyłem, bo mi się pokazał w YT. On na tych lajwach bez przerwy pierdzieli o tej firmie, dofinansowaniu, kamperach, saunach.
  • Odpowiedz
@Zoltafik: Poszedłby do pracy na parę dni w tygodniu i resztę miałby na hobby i nagrywanie filmów. Zarobione pieniądze przeznaczyć na sprzęt do nagrywania i poszukiwań i już byłaby lepsza oglądalność. Faktycznie Dyzio Marzyciel z niego co zabiera sie od złej strony do tego.
Napatrzył sie chyba na Korsira i za bardzo nie przemyślał tego. Korsir zapierdzielał na TIRach, a dopiero później wszedł w "odyńcowy" styl życia. ( ͡°
  • Odpowiedz
@Hejmireczek

>@Zoltafik w punkt. Ja już nie mogę słuchać tego jego "zakładam firmę" i "składam wniosek o dofinansowanie".


Gdyby tylko nie było obowiązku oglądania danego kanału na YT, eh.. współczuję, ja akurat jestem zwolniony z Janka uff


Gdyby tylko nie było zakazu krytykowania i komentowania dowolnych treści dostępnych publicznie... Oh, wait. To ten, @Hejmireczek - nie masz obowiązku czytać postów @Zoltafik. xD
  • Odpowiedz
@dawid131 nie przeceniał bym tej korsirowej pracy na tirach. On chyba tam długo nie popracował. Przede wszystkim Korsir mieszka u mamusi, mamusia mu da papu, za mieszkanie nie płaci. To jest jego zysk.
  • Odpowiedz
@Zoltafik: ten janek to największy dzban jakiego wzięli do odyńców. Po Chorwacji obrabiał dupe korsirowi, że wyssał z chłopaków energię, mówił na lajwie, że Kuba piję, ale się ukrywa z tym na filmach, sprzedał chłopaków ile zarabiają z yt. Dostał za to opierdziel z centrali i usunął lajwa, jak to napisałem w komentarzu to dostałem wiecznego shadowbana xD Ostatnio wystawiał samoróbke do nurkowania na olx która się do niczego nie
  • Odpowiedz