Wpis z mikrobloga

@bartek-zelazny:
Białe plamy na zamrożonym kurczaku to odmrożenie tkanki (angielska nazwa zjawiska freezer burn). Nie wpływa na przydatność mięsa do spożycia ale mięso w tych punktach będzie bardziej łykowate i bez smaku.

https://www.whirlpool.com/blog/kitchen/what-is-freezer-burn.html

Ja bym to tylko rozmroził, obejrzał i obwąchał przed przyrządzeniem. Niejedno takie "mystery meat" wyjadało się z zamrażarki i zawsze było spoko. ( ͡º ͜ʖ͡º)
ja #!$%@? zjeść 2 letnie mieso to by można było podczas apokalipsy a nie w momencie gdzie na każdym rogu masz sklep


@Feedersick:
A zdarzało się ale to już gdy po fakcie zerknąłem na datę.

"Przecież dopiero co niedawno wymieniałem lodówkę to nie może być aż takie stare" - po czym sprawdzam z ciekawości zamówienia na mailu a tam "nowa" lodówka ma już ponad 3 lata. ( ͡º ͜ʖ
@bartek-zelazny: o, część ojciec, mówiłem ci że kurna to już nie komuna, że trzeba kupować wszystko na zapas, bo potem właśnie tak się kończy, że zamrażarka #!$%@? jak na wojnę że nawet nie ma gdzie lodu włożyć, to nie- bo ty potem nie masz czasu i olaboga przez 3 dni nie pojedziesz do sklepu. To przecież mówię że jakby czegoś akurat nie było w lodówce to można wracając z pracy to