Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem od 2 miesięcy na diecie keto, przeszłam adaptację, wyniki glukozy/ciał ketonowych były odpowiednie. Wczoraj trafiłam do szpitala po zasłabnięciu (praca w upale) i dostałam kroplówkę m.in. z glukozą, i chyba wybiło mnie to z ketozy. Dzisiaj wynik glukozy na czczo 105 (w trakcie ketozy było 70-80), ciała ketonowe z moczu na środku skali (nie mam dzisiaj możliwości zbadać z krwi), złe samopoczucie nie wiem czy od ketogrypy czy to tylko echa tego zasłabnięcia. Zapytałam lekarza czy mogę zrobić głodówkę w celu powrotu do keto to absolutnie tego zabronił w najbliższym czasie, że mam najpierw dojść do siebie. Czy jeśli zrobię przerwę kilkudniową i będę np. na diecie low carb to czy dam radę się jeszcze szybko zaadaptować bez dwóch tygodni ketogrypy i innych nieprzyjemności? Czy nie czekać i już dzisiaj robić głodówkę/lodowate prysznice/trening żeby szybciej wrócić bez skutków ubocznych?
#keto #dieta #medycyna #choroby



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: Jeśli nie jesteś w ketozie z przyczyn medycznych, a jest to u Ciebie bardziej odżywcze keto czy coś, to najpierw zadbaj o zdrowię, potem o dietę.
Jeśli będziesz na lowcarbie to potem najprawdopodobniej dość łatwo wrócisz do ketozy.
Jeśli bardzo byś chciała pewnie mogłabyś też zrobić sobie parę dni eggfasta czy coś.
Możesz sobie też kupić ketony egzogenne.

Jeśli nie będziesz robiłą tej przerwy w stylu "parę miesięcy na highcarbie"
@mirko_anonim: Jak ci lekarz zabronił to nawet nie ma co polemizować. Ja bym normalnie jadł keto, tylko dorzuciłbym sporo potasu (lub nawet zrobił badanie krwi na elektrolity). Natomiast jak wywali cię z keto, to każde następne wejście jest i tak dużo łatwiejsze. Ja po 3 latach nawet nie czuję już kiedy mnie wywala, a kiedy jestem na ketozie.
ciała ketonowe z moczu na środku skali (nie mam dzisiaj możliwości zbadać z krwi),


@mirko_anonim: lepiej badać z krwi. Ciała ketonowe w moczu oznaczają, że organizm się ich wyzbywa, więc nie jest to dobry sposób mierzenia