Wpis z mikrobloga

D) Pozwolić aktualnie pracującym na podjęcie decyzji czy chcą mieć emeryturę z ZUS czy też wolą sami o siebie zadbać


@goferek: #!$%@?ć z takim populizmem. Wezmą brak składek, a później będą cisnąć społeczeństwo na zmiękczenie serca, że nie mają za co żyć, bo wszystko przeżarte.
Trzeba dotrzymac pewnych zobowiazan, ktore juz dzialaja


@NewBlueSky: Niby tak ale czy na pewno? Hiperbola dla zobrazowania - czy jeżeli któryś polityk zobowiąże nas do popełnienia samobójstwa w pewnym wieku to jesteśmy zobligowani do podtrzymania tego zobowiązania? Czy jeżeli politycy obecni jak i poprzedni obiecali emerytom gruszki na wierzbie zabierając mi 50%+ pensji na spełnienie tych obietnic to mam po prostu siedzieć cicho i to zaakceptować?

I też pomysł z emeryturami
Hiperbola dla zobrazowania - czy jeżeli któryś polityk zobowiąże nas do popełnienia samobójstwa w pewnym wieku to jesteśmy zobligowani do podtrzymania tego zobowiązania?


@Parmenides69: no nie, bo ja mowilem o wolnosci. Polityk w przykladzie ktory dalem nie naklada na ciebie obowiazku eutanazji.

Mozesz wyjsc z ZUS, ale ze swiadomoscia, ze utrzymujesz sie samemu. To wszystko jest konsekwencja twoich osobistych wyborow.
Jesli sie nie stac i cos ci sie stanie/nie potrafisz sie
@Parmenides69: przy czym wiadomo, ze najwiekszy problem z NFZ jest taki, ze emeryci potrzebuja najwiecej swiadczen, a juz nie maja NFZ na zasadzie - jesli placisz skladke to masz ubezpieczenie. Dlatego uwazam, ze panstwo zawsze bedzie do tego doplacac, ale trzeba zminimalizowac te dzialania, bo juz wiemy ze idzie problem. Oczywiscie polska polityka to takie bagno, ze wiekszosc partii woli to ignorowac xD
@goferek: Stary XD Oszalales :D zyjemy w kraju w ktorym 90% ludzi to co wyplaci przepierdzieli w pierwsze 24 miesiace a potem beda chcieli dostac jakies zapomogi XD

Przeciez jak taki Janusz dostanie np 300k to pierwsze co zrobi to kupi nowszy samochod, pojedzie na wakacje, zrobi remont chaty i hajsu nie bedzie raz dwa.