Wpis z mikrobloga

Jakoś 2 miesiące przed BK% byłem w biurze Archicomu z zapytaniem o mieszkania na Kępie Mieszczańskiej. W sumie czekałem na tą inwestycje od 2020 roku. Nie było jeszcze jasne jak z tym programem, dlatego się wstrzymałem z zakupem. Nie pamiętam z jakiej okazji zrobiłem to zdjęcie oferty jednego z mieszkań, chyba z tej okazji że cena wzrosła już o 10k. Dzisiejsza (a w sumie nawet lipcowa) cena w pierwszym komentarzu, niestety ceny materiałów podrożały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuje Panie Buda za obdarcie z marzeń, pan to jednak fachowiec jest :)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredyt2procent #wroclaw
tylko_pytam - Jakoś 2 miesiące przed BK% byłem w biurze Archicomu z zapytaniem o mies...

źródło: 20230510_201208

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • 2
@lavinka: Nie każdy chce mieszkań w domu, a pewnie nawet jeszcze szeregówce i do tego gdzieś na zadupiu. W dodatku za 400k na pewno nic nie dostaniesz sensownego i na pewno nie na przedmieściach.
  • Odpowiedz
@lavinka: Na Jagodnie dom w szeregówce kosztuje milion zł. Dodatkowo dodam, że jest to potwornie zaprojektowana szeregówka.

Chyba, że przedmieścia masz na myśli wioske 15km od Wrocławia xD
  • Odpowiedz
@Ogau: Co rozumiesz przez przedmieścia? Domek na szkielecie kanadyjskim spokojnie postawisz za mniej niż 700k, a tyle kosztuje mieszkanie 3 pokojowe we Wrocku. Nie mówię o domach z odzysku, bo one mają idiotyczne ceny. Rudera pokryta blachą kosztuje więcej niż postawienie nowego. Tu masz z Oleśnicy budkę 4 pokoje za 450 https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-wolnostojacy-nieopodal-olesnicy-ID4mIy7.html Prawie 2x większy dom od tego mieszkania we Wrocku. Godzina pociągiem od centrum. Autem 30 minut bez korków. Nie
  • Odpowiedz
@lavinka: 30 minut z Oleśnicy do centrum xD

Za 400k dom Ty to kupisz ale w #!$%@? gdzieś pośrodku niczego. W takim Kępnie już mieszkanie niecałe 50m2 kosztuje ponad 350k. Mieszkam w Krzeptowie, to bliźniak na mojej ulicy 102m2 beż garażu prawie 1.2 mln.

W 2021 roku sprzedawałem mieszkanie 56m2 plus garaż w Smolcu na 480k a teraz te same mieszkania są po prawie 600k
  • Odpowiedz
@czarny_matt94: Bo piszę, używane domy są teraz droższe od nowych. Dlatego trzeba kupować nowe, o małym metrażu. Większość domów ma 200m2, a trzeba budować takie góra 70m2. I nagle okazuje się, że jest 2x taniej.
  • Odpowiedz
  • 11
Tu masz z Oleśnicy


@lavinka: nie z Oleśnicy, ale z jakiejś dziury pod Oleśnicą

postawisz za mniej niż 700k


@lavinka: to 700 czy 400?

Ostatnio sporo developerów wyprzedaje stany surowe za 300-400k, ale to są domy po 150-200m


@lavinka: to czemu taką trudność sprawia ci wstawienie linków do nich, skoro jest tego sporo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: stary kredyt vs kredyt 2% +10k do wartości to przecież i tak wyjdzie ci dużo taniej po tej niby podwyżce.
chyba że wtedy chciałeś kupować za gotówkę to tak, będziesz musiał tą górkę dołożyć w gotówce.
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: na twoim miejscu bym się cieszył, że się nie udało z tym zakupem, archicom to chyba najwięksi janusze we Wrocławiu z większych deweloperów. Nie dość, że mieszkania mają drożej niż konkurencja nawet na kompletnych zadupiach typu Olimpia Port albo Awipolis, to jeszcze jakość na poziomie Murapolu. Nie mam pojęcia kto to kupuje od nich xD btw od kiedy mieszkanie salon + niewielkie 2 pokoje to mieszkanie rodzinne? xD ja z
  • Odpowiedz