Wpis z mikrobloga

Najlepsi są ci, którzy najpierw robią wycenę z FV np. na 25k z VAT, potem zaczynają kombinować że może bez FV i proponują dzięki temu np. 24,5k xD
Zresztą grupy FB typu 'Remont i wykończenia' to złoto najprawdziwsze, gdzie stawka godzinowa każdego to stawka pieprzonego kardiologa inwazyjnego, a jak ktoś wyceni na mniej to go #!$%@?ą te tłuki xD
@brazzer budujesz budynek przeznaczony na prowadzenie działalności gospodarczej lub jako towar handlowy w ramach działalności i zatrudniasz jakiegoś Janusza randoma zamiast sprawdzonej firmy?? Nie zweryfikowałeś kontrahenta?? Nie masz NIP / Regonuna umowie?? Nie sprawdziłeś czy rachunek jest na białej liście?? To chyba Ty jesteś janusz pseudobiznesmem, a nie wykonawca.
A kolesia możesz zgłosić nawet anonimowo do US, skoro jest debilem.


@doogroo2: Po co anonimowo? Złożyć zwykły donos podpisany i tyle. Anonimy są traktowane znacznie gorzej i skarbówka często je olewa bo są zawalani donosami z dupy bo kogoś boli nowy samochód sąsiada złodzieja,
@adrianna- Od nieco ponad 20 lat widzę branżę budowlaną od środka, ale to i tak jest nic w porównaniu do tego, co dzieje się wyżej. I nie mam tutaj na myśli polityków. Problem w tym, że tych biedniejszych bez szerokich pleców łatwiej dojechać. xD
Ja tylko się zastanawiam, jak OP znalazł wykonawcę.
@adrianna-: te grupy to #!$%@? warte są, ludzie piszą że 30zl/h to teraz pomocnik a murarz to powinien przynajmniej 40 ale jak przyjdzie co do czego to fachowcy mają najniższą krajową no i nie mają prawa jazdy
@Fox7er: na necie, tutaj gość mi jedną ścianę fundamentową odkopywal bo remontuje stare domy i buduje nowe. Do mniejszych zleceń nie będę przeprowadzał castingu wykonawców xd czasami zdarzają się cwaniaki
@brazzer umawiałes się z nim w ogóle na fakture?
bo mądrze wcześniej zapytać.
ja wiem, wiem... jak się robi, to trzeba wystawiać.
tylko często cena jest inna, w zależności czy ma być faktura czy nie.
jeśli umówiłes się wcześniej, to jestem za Tobą, ale jeśli słowa o tym nie było lub wręcz miało być bez, to "zachowuj się"
@brazzer Czyli zależało Ci na czasie i wziąłeś pierwszego, lepszego ze sprzętem (minikoparka etc.). Na logikę, to od kogoś takiego można się spodziewać, że będzie git, chociaż są tutaj wyjątki. xD (Poczuli kilka lat temu pieniądz, zakupili używany sprzęt i ogłaszają się na grupkach).Szkoda chlopa. Zapewne po drodze mu nie pykło, chciał jednak zostawić maszynę i dorabiać po godzinach.