Wpis z mikrobloga

Jest rok 2023 naszej ery. Cała europa została spadek cen nieruchomości... Cała? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkała przez nieugiętych Polaków, wciąż stawia opór spadkowiczom i uprzykrza życie wypokowym inwestorom stacjonującym na tagu #nieruchomosci

Fundusze inwestycyjne na świecie wycofały się z REITów do poziomów nie widzianych od 2008 roku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#inwestycje #ekonomia #pieniadze #gospodarka #gielda #kredythipoteczny #kredyt2procent #inflacja
Pobierz LittleOpa - Jest rok 2023 naszej ery. Cała europa została spadek cen nieruchomości......
źródło: temp_file8342157910778422722
  • 55
: Nie powtarzaj tego kłamstwa, wejdź sobie na symulacje rat i podlicz wszytkie odsetki Dodaj odsetki z 12 miesiecy i policz % z liczby wtedy zrozumiesz .


Nasz ulubiony ekspert od kredytów, który zarzuca innym kłamstwo xD Z symulacji rat wychodzi około 2%. Choćbyś się obsrał na tym tagu pisząc te wysrywy to matematyki i warunków tego kredytu nie zmienisz

nJLEPRZE JEST TO ŻE NIEKTÓRE BANKI WYMAGAJA UBESPIECZENIA NA ZYCIE ( 7
@markier: to jest RRSO na pierwsze 5 lat


@statystyczny_yt: Z całą pewnością nie masz racji.

A wiesz skąd wiem?
Bo:
1. RRSO liczy się na cały okres kredytowania uwzględniając warunki rynkowe "na dziś".
2. Bo wziąłem jakiś czas temu oferty banków, ustawę, kalkulator i to policzyłem. Najgorsza oferta na bk2% przez pierwsze 5 lat, uwzględniając dopłaty, cross sell, ubezpieczenia i inne pierdoły ma oprocentowanie mniejsze niż 3%. Nie ma w
@LittleOpa: ktoś tam jeszcze w PL planuje zakup nieruchomości przy dobie pracy zdalnej i mając nieco większe IQ od smarka, porównując do cen i kosztów życia w innych krajach, choćby samej Europy?
jakie jest RRSO po okresie dopłaty do kredytu?

@PiotrFr: nikt tego nie wie, bo nie wiadomo jakie będą stopy % za 10 lat, dlatego też patrzenie na rrso w tym wypadku to głupota. Szczególnie, że za 10 lat pozostanie Ci 30% mniej kapitału do spłaty i cześć odsetkowa nie będzie już tak dużą kwotą.
Gdzie w Europie jest obecnie lepszy kredyt niż ten na 2%?
@BurzaGrzybStrusJaja: pewnie w wieku krajach. Porownujecie kredyt z dopłatą do normalnego w innych krajach, zapominają że tam też one występują.
Np we Francji masz oprocentowanie normalnego 3%, na 40% wysokości kredytu możesz wziąć kredyt 0% z odroczeniem płatności na 15 lat. Najpierw spłacasz ten bankowy a później ten 0%
@BurzaGrzybStrusJaja:

Tej drugiej opcji nie zrozumiałem - najpierw spłacasz same odsetki, a potem kapitał? (zajebisty biznes)

Czego nie rozumiesz? 60% masz na 3% a 40% na 0%. Przez 15 lat spłacasz tylko ten oprocentowany więc wysokość odsetek jest jeszcze niższa, bo kredyt masz np na 25lat a koszty jakby to był kredyt na 15 lat

3% to więcej niż 2%.

Ale przez cały okres kredytowania nie zapłacisz więcej. A jak w
@PiotrFr: czyli przez 15 lat płacę ratę kapitałową i odsetkową od 60% mojego zadłużenia, a po 15 latach spłacam całą resztę na 0%?
I w te 15 lat mam spłacić całe 60% kwoty na którą się zadłużyłem wraz z odsetkami?
Jeśli tak jest to faktycznie jest to lepszy kredyt. Masz do niego link?
https://www.economie.gouv.fr/cedef/ptz-pret-a-taux-zero


@PiotrFr: faktycznie jest kredyt 0% który:
- musi być uzupełniony innym kredytem (nie ma tam mowy o kredycie 3%)
- nie może przekraczać kwoty innych kredytów
- 40% jest tylko na stare mieszkania, na nowe możesz dostać 20% sumy kredytów
- nie możesz posiadać nieruchomości przez ostatnie 2 lata
- musisz spełniać kryterium dochodowe
- nieruchomość musi być w miarę nowa i energooszczędna i znajdować się w konkretnych miejsach w
@BurzaGrzybStrusJaja:

musi być uzupełniony innym kredytem (nie ma tam mowy o kredycie 3%)

To przecież mówiłem że 60% masz normalnego. A 3% to zwykły kredyt po podwyżkach (na szczęście moje są na stałej 0.8%)

40% jest tylko na stare mieszkania, na nowe możesz dostać 20% sumy kredytów

Nie, źle przeczytałeś. To dotyczy tylko wsi, w miastach 40% też na nowe

nie możesz posiadać nieruchomości przez ostatnie 2 lata

Chyba normalne, nie?
@PiotrFr: masz racje kredyt hipoteczny we Francji to 3%.
Info odnośnie energooszczędności, procentów i innych warunków wyczytałem z tej strony: https://www.economie.gouv.fr/particuliers/PTZ-pret-taux-zero#:~:text=Il%20permet%20d'acqu%C3%A9rir%20sa,aucune%20mensualit%C3%A9%20sur%20son%20PTZ.
W sumie możemy uznać, że oferta francuska jest lepsza od tej polskiej. Pytanie tylko co na ten kredyt faktycznie można kupić :D