Wpis z mikrobloga

Kiedy ja się urlopuję na Warmii to na Podlasiu dojrzewają papryczki #chilizgobim

Co prawda w tym roku przez zimny lipiec wybarwianie się i dojrzewanie owoców jest mocno opóźnione, ale myślę, że będzie co zbierać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na zdjęciu owoc odmiany, którą uprawiam pierwszy raz, ale zapowiada się super - Chinesischer runzelhaut. Jak widać już jest gotowy do testowania.

Jak co roku pewną pulę papryczek przeznaczę na zrobienie zestawów degustacyjnych. Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam do zgłaszania się na PW - będę realizować pakiety zgodnie z kolejnością zgłoszeń, czyli kto pierwszy ten lepszy ;-)

Zestawy najpewniej będą znów rekordowe, bo mam coś koło 150 odmian w tym sezonie ()

--

Więcej na:
https://www.instagram.com/chili_z_gobim

https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

--

Mój autorski tag papryczkowy: #chilizgobim Zapraszam do obserwowania :)

--

#chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa #lato #slonce #rolnictwo #noze #noz #nozeboners #knifeboners
gobi12 - Kiedy ja się urlopuję na Warmii to na Podlasiu dojrzewają papryczki #chilizg...

źródło: temp_file7891658175611991477

Pobierz
  • 6
@gobi12: Ja sobie też na parapecie coś tam hoduję. Miałem kilka jalapeño, sporo piri-piri, dwie duże sztuki dragon's breath, 3 sztuki habanero, dwie słodkie i chyba z 8 zwyklych sklepowych chilli. Po zerwaniu pierwszych plonów jeszcze jakieś tam jalapeno i piri piri się pojawiły, ale nie wiem czy wyrosną i dojrzeją. Polecisz jako fachowiec jakiś nieprzesadnie drogi nawóz? Do tej pory nic nie używałem, a w przyszłym sezonie chciałbym zobaczyć jaka
sierramikebravo - @gobi12: Ja sobie też na parapecie coś tam hoduję. Miałem kilka jal...

źródło: 20230805_201804

Pobierz
@slec22: Ja nie zimowałem, ale koleżanka tak (krzaczek ode mnie). Przez zimę w sumie nic się nie działo z rośliną. Nie rosła, tylko o wodę wołała. Na wiosnę koleżanka przesadziła do świeżej ziemi w większej doniczce i znowu rosło to normalnie. Ja chyba też coś spróbuję przezimować w tym roku