Wpis z mikrobloga

@mickpl: Ceny oszalaly. Rok temu kupowalem za 10,5k/m2 (wtorny, gotowe do zamieszkania), dzisiaj w moim rejonie mieszkania schodza po 13-14k. Pragne tylko przypomniec ze jeszcze w 2018r cena za metr w tej inwestycji wynosila 7-8k. Ciekawe kiedy to jebnie, bo chcialbym kupic wieksze mieszkanie ale nie stac mnie pomimo wysokich zarobkow.
  • Odpowiedz
Ciekawe kiedy to jebnie, bo chcialbym kupic wieksze mieszkanie ale nie stac mnie pomimo wysokich zarobkow.


@eskejper: wh wykopu za 2 tyg. Tak piszą od 2015.
  • Odpowiedz
  • 40
prawdopodobnie ceny nigdy nie spadną a tempo wzrostu może utrzymać się jeszcze długi czas


@Stulejman_Beznadziejny: Na obecnych poziomach wycen nie ma kupujących, a mimo to ceny są cały czas podbijane. Jak pisałem, nigdy nie było takiej dywergencji oferta/transakcja, w Łodzi już podchodzi pod 100% XD Żeby ceny się utrzymały coś by musiało podciągnąć na poziom tych ofert kupujących - tylko nie wiadomo co.
  • Odpowiedz
@mickpl:
Nachalałbyś się i naćpał, a wypadek i tak by się zdarzył.
Obniżyłbyś stopy, podniósł inflację, a ceny i tak by skoczyły.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ciekawe kiedy to jebnie


@eskejper: musiałaby być deflacja, żeby ceny spadły.
A to raczej nas nie czeka, bo nawet cel inflacyjny to 2%. W tą stronę łatwo zrobić. Wystarczy rzucić darmowe pieniądze i jest inflacja.

Oczywiście rozumiem, że ceny mieszkań to nie tylko inflacja, ale też sztuczne podniesienie. Tylko że to potrwa jeszcze kilka lat (bk2%), a potem może jeszcze coś kolejnego. Nawet jak bańka pięknie, to nie spadnie na tyle, żeby ceny wróciły do np. 2018 roku, bo zdążą już naturalnie
  • Odpowiedz
Na obecnych poziomach wycen nie ma kupujących, a mimo to ceny są cały czas podbijane. Jak pisałem, nigdy nie było takiej dywergencji oferta/transakcja, w Łodzi już podchodzi pod 100% XD Żeby ceny się utrzymały coś by musiało podciągnąć na poziom tych ofert kupujących - tylko nie wiadomo co.


@mickpl: mówisz o rynku pierwotnym czy wtórnym?

Jeśli chodzi o pierwotny, to np. w Warszawie w dobrych lokalizacjach mieszkania schodzą w kilka dni po wystawieniu na sprzedaż. Dlatego deweloperzy podwyższają ceny, bo mogą. Będą to robić aż sprzedaż nie spadnie. Zresztą ostatnio sam prezes Dom Development przyznał się, że badają rynek podnoszeniem cen.
A dodatkowo ograniczyli budowę nowych. Wolnej uruchamiane kolejne etapy. Także mieszkań niewiele, więc nawet przy niewielkiej liczbie chętnych mogą podnosić ceny, bo i tak ktoś
  • Odpowiedz
@mickpl: mieszkam w centrum wwa i umnie mieszkania za gotówkę jak ktoś sprzedaje schodzą od ręki. I to tak między 1,5 mln zł - 2 mln zł. I to kupują sobie sąsiedzi drugie albo trzecie mieszkanie. I ja tak sobie w tym żyje jak mi sąsiad mówi, że zatrudnił ostatnio człowieka za głodową pensję oferując mu 10 koła na rękę i że to skandal, że korpo tak mało płaci. I
  • Odpowiedz
@mickpl: Kiedy w końcu to mieszkanie kupisz ( ͡º ͜ʖ͡º) Serio szukam od początku roku i owszem ceny w wojewódzkich srogo pokurvviło, ale dlaczego? Bo każdy szuka w wojewódzkim. Znalazłem 3pokoje za 410k po remoncie z wyposażeniem 10km od poznania. Wy czekacie na spadki o 50% czy co? xd Śpiesz sie mick, ostatnie drzwi wagonu jeszcze w peronie. Tylko nie mów proszę, że tyle przy
  • Odpowiedz
@mickpl: najśmieszniejsze ze to kolejny program który dyskriminuje Polaków. Dostałeś w darowiźnie 5% innej nieruchomości? Sorry mordeczko, nie kwalifikujesz się. Ukrainiec ma 27 mieszkania na Ukrainie i gdziekolwiek chce, byle nie w Polsce? Jasne byczku, zrzucimy się na dopłatę dla Ciebie braciszku!
  • Odpowiedz