Wpis z mikrobloga

prawdopodobnie ceny nigdy nie spadną a tempo wzrostu może utrzymać się jeszcze długi czas


@Stulejman_Beznadziejny: Na obecnych poziomach wycen nie ma kupujących, a mimo to ceny są cały czas podbijane. Jak pisałem, nigdy nie było takiej dywergencji oferta/transakcja, w Łodzi już podchodzi pod 100% XD Żeby ceny się utrzymały coś by musiało podciągnąć na poziom tych ofert kupujących - tylko nie wiadomo co.
Ciekawe kiedy to jebnie


@eskejper: musiałaby być deflacja, żeby ceny spadły.
A to raczej nas nie czeka, bo nawet cel inflacyjny to 2%. W tą stronę łatwo zrobić. Wystarczy rzucić darmowe pieniądze i jest inflacja.

Oczywiście rozumiem, że ceny mieszkań to nie tylko inflacja, ale też sztuczne podniesienie. Tylko że to potrwa jeszcze kilka lat (bk2%), a potem może jeszcze coś kolejnego. Nawet jak bańka pięknie, to nie spadnie na tyle,
Na obecnych poziomach wycen nie ma kupujących, a mimo to ceny są cały czas podbijane. Jak pisałem, nigdy nie było takiej dywergencji oferta/transakcja, w Łodzi już podchodzi pod 100% XD Żeby ceny się utrzymały coś by musiało podciągnąć na poziom tych ofert kupujących - tylko nie wiadomo co.


@mickpl: mówisz o rynku pierwotnym czy wtórnym?

Jeśli chodzi o pierwotny, to np. w Warszawie w dobrych lokalizacjach mieszkania schodzą w kilka dni
@mickpl: mieszkam w centrum wwa i umnie mieszkania za gotówkę jak ktoś sprzedaje schodzą od ręki. I to tak między 1,5 mln zł - 2 mln zł. I to kupują sobie sąsiedzi drugie albo trzecie mieszkanie. I ja tak sobie w tym żyje jak mi sąsiad mówi, że zatrudnił ostatnio człowieka za głodową pensję oferując mu 10 koła na rękę i że to skandal, że korpo tak mało płaci. I patrzę
@mickpl: Kiedy w końcu to mieszkanie kupisz ( ͡º ͜ʖ͡º) Serio szukam od początku roku i owszem ceny w wojewódzkich srogo pokurvviło, ale dlaczego? Bo każdy szuka w wojewódzkim. Znalazłem 3pokoje za 410k po remoncie z wyposażeniem 10km od poznania. Wy czekacie na spadki o 50% czy co? xd Śpiesz sie mick, ostatnie drzwi wagonu jeszcze w peronie. Tylko nie mów proszę, że tyle przy wkładzie
@mickpl: najśmieszniejsze ze to kolejny program który dyskriminuje Polaków. Dostałeś w darowiźnie 5% innej nieruchomości? Sorry mordeczko, nie kwalifikujesz się. Ukrainiec ma 27 mieszkania na Ukrainie i gdziekolwiek chce, byle nie w Polsce? Jasne byczku, zrzucimy się na dopłatę dla Ciebie braciszku!