Wpis z mikrobloga

jakiej w ogóle racji kobiety przechodzą tak wcześnie na emeryturę? Serio wielka tragedia by się stała gdyby miały ten sam wiek emerytalny co mężczyźni?


@Mtsen: Z takiej racji, żeby zajmowały się wnukami. Wtedy państwo nie musi budować i zapewniać miejsc w żłobkach i przedszkolach, bo kwestię opieki nad dzieckiem przerzuca na obywateli, a konkretnie na kobiety. Jeśli kobieta będzie dłużej pracować to trzeba wybudować nowe żłobki i przedszkola albo młode
  • Odpowiedz
@FrasierCrane a ja byłbym za szukaniem sposobu na to, żeby każdy odkładał na swoją emeryturę, a nie na emeryturę poprzedniego pokolenia, inaczej to będziemy do końca świata podnosić ten wiek i pracować do grobu.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: A tego nie wiem. Pewnie w dużych miastach gdzie są dostępne żłobki prywatne to kobiety sobie radzą. Ale na wsiach czy mniejszych miasteczkach jest problem nawet z prywatnymi żłobkami.
  • Odpowiedz
@szuwarek: w referendum na pewno większość powie, że jest na NIE dla podwyższania wieku emerytalnego. Gdyby jakimś cudem, który nie ma absolutnie szansy zaistnieć, większość chciałaby podniesienia tego wieku to jestem całkowicie przekonany, że rządzący chcąc kiedyś skorzystać z takiej opinii ustanowiliby nowy wiek emerytalny na zasadzie podniesienia go tylko facetom, a zostawienia jak jest dla kobiet, albo podnieśliby go na zasadzie 67l dla mężczyzn i 62 dla kobiet lub
  • Odpowiedz
@szuwarek:
Dziś w TVP był reportaż, jak 60 letnie kobiety #!$%@?, jak to nie dadzą rady pracować do 65. Spoko, szkoda że faceci muszą, pomimo tego że w tym wieku są tuż przed śmiercią, a ta pipu będą żyły jeszcze średnio z 25 lat.
  • Odpowiedz
a ja byłbym za szukaniem sposobu na to, żeby każdy odkładał na swoją emeryturę, a nie na emeryturę poprzedniego pokolenia, inaczej to będziemy do końca świata podnosić ten wiek i pracować do grobu.


@Shatter:

ktos ci broni?

Pytanie, czy chcesz przerzucic na obywatele konsekwencje krachow gospodarczych (czyli realna inwestycje, zeby pieniadze nie tracily na wartosci), czy chcesz sciemniac odkladajac w obligacjach skarbowych?
  • Odpowiedz
@sylwek2k ja tam o siebie, mam nadzieję, zadbam. Ale przez 45 lat będę płacił składki na emerytury poprzedniego pokolenia, przez co sam będę miał niższa emeryturę niż osoby z poprzedniego pokolenia, a w dodatku to rząd powie mi, kiedy mogę ze swoich składek korzystać.

W sumie jak sam o siebie nie zadbam to dostanę psi grosz na emeryturze, więc muszę o siebie zadbać xD

Mi chodziło raczej o zmianę systemu na
  • Odpowiedz
@szuwarek: taki dobrobyt za PiSu, ze nas widocznie stac na to co jest, a przypominam, ze maja byc emeryturki stazowe jeszcze, wiec 50 kilku latki beda sobie wypoczywac na garnuszku ZUSu. Piekny to kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Ty mlody singlu sponsoruj ten burdel i jak dozyjesz to dostaniesz 1k emerytury o ile ZUS sie nie wywali po drodze.
  • Odpowiedz
Moja mama lat 63, nadal w pracy. Mama mojego szwagra, lat 72 nadal w pracy, w sumie prawie na dwa etaty. Ciotka, lat 67, pracuje...


@oficjalniemartwa: inaczej się pracuje jak jednak masz stały dochód za darmo i mniejsze podatki, niż #!$%@?, bo musisz
  • Odpowiedz
Mi chodziło raczej o zmianę systemu na taką, żeby był mniej zależny od liczby dzieci, tylko znowu - to wiązałoby się z kosztami, budżet państwa musiałby wyrównywać w okresie przejściowym te różnice.


@Shatter:

no tak, magiczny budzet panstwa, mialby zadbac o emerytow
  • Odpowiedz
@sylwek2k rozumiesz ze podtrzymywanie systemu, który jest i będzie niewydolny, również nie przyniesie absolutnie nic dobrego, chyba, że dobrem nazywasz to, że będziesz miał śmiesznie małą emeryturę
Jak dla mnie to mogliby w ogóle oddawać mi te składkę i sam bym sobie uzbierał na emeryturę xD
  • Odpowiedz
rozumiesz ze podtrzymywanie systemu, który jest i będzie niewydolny, również nie przyniesie absolutnie nic dobrego, chyba, że dobrem nazywasz to, że będziesz miał śmiesznie małą emeryturę


@Shatter:

miales zaproponowac rozwiazanie, napiales "budzet niech przejmie wyplate emerytur"
  • Odpowiedz