Wpis z mikrobloga

Na wykopie i ogólnie widzę że wszyscy obwiniają PIS za swoje niepowodzenie w życiu. Brak mieszkania itp. Mam 25 lat w Polsce udało mi się zarobić na nowe mieszkanie z wkładem 50% w na prawdę dobrym standardzie . Spokojnie ten wkład mógłbym mieć większy bo w wieku 22 lat kupiłem auto które ( kosztowało mnie o wiele mniej) aktualnie wartości około 60k. Skąd kasa się spytacie. Zapieprzam w kołchozie od kilku lat. Już w czasie technikum tam pracowałem. Mieszkam z rodzicami do końca roku i to ich jedyna pomoc, nikt mi kasy nie dał. Mieszkam na wsi (wielkopolska) 1000 mieszkańców około. Z tego co pamiętam za czasów PO ludzie w osiedlowym sklepie jechali na zeszycie bo nie było na nic kasy. Ogólnie bieda piszczała. Aktualnie? Nowe domy a inne grubo potemontowane . Auta wartości 50 tys to taka norma. Sporo osób jeździ nowymi autami wartości 150k+. Na wykopie piszą że za Tuska było lepiej. Jestem ciekawy gdzie. Żeby nie było. Nie zagłosuje w wyborach następnych ani na pis ani na po. Jedni i drudzy chcą ujeb.ać ludzi. Nałożyć limity gotówkowe jak najszybciej tak aby była pełna kontrola ludzi i ogólnie uzależnić ludzi od ich kasy. Tak to widzę. Teraz to nawet nie opłaca się wyjeżdżać za granicę. No chyba ze jesteś przegrywem w Polsce za najniższa No to może faktycznie warto wyjechać.

#gospodarka #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
#polityka #finanse #ekonomia #kryzys #praca #przegryw #nieruchomosci
  • 22
  • Odpowiedz
@mat0707: I super, brawo mirek. Nikt nie narzeka na PiS, bo każdy widzi ile dobrego ten rząd zrobił dla kraju w porównaniu z poprzednimi rządami (modernizacja wojska, oddanie do użytku drogi w Świnoujściu, elektrownia jądrowa, wzmocnienie stoczni Gdańskiej, zwiększenie eksportu na rynek europejski i światowy itd), to wszystko widać, to, że jest kryzys, to jest wina pandemii i wojny rosyjsko-ukraińskiej. Narzekaja przegrywy, a raczej trollują dla atencji
  • Odpowiedz
@mat0707: na wykopie siedzi masa troli opłacanych z ratuszu miasta Warszawy-warto ich zablokować a ty masz całkowita rację pojechać na polską wieś i zapytać kiedy się żyło lepiej 100% powie ze za PIS i dlatego mają dalej takie poparcie
  • Odpowiedz
@mat0707 Bo mieszkasz na wsi w Wielkopolsce. Tu większość chce mieszkania w Warszawie, Krajowe, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku i to do 10 min od centrum. Dla nich życie w mniejszym mieście to porażka.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LittleOpa

@mat0707 Bo mieszkasz na wsi w Wielkopolsce. Tu większość chce mieszkania w Warszawie, Krajowe, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku i to do 10 min od centrum. Dla nich życie w mniejszym mieście to porażka.


Żeby sobie zamieszkać w mieście wojewódzkim z tymi cenami usług i nieruchomości to minimum zarobki 18k netto. Polscy chcą mieszkać w wojewódzkim z zarobkami 8k netto i później jest zdziwienie
  • Odpowiedz
@mat0707: 25 lat a nadal wierzysz w bajki że te czy inne rządy mają wpływ na koniunkturę światową, te barany u władzy to mogą jedynie mniej lub bardziej przeszkadzać obżerając się przy korycie, za PiS była pompa pokoleniowa sraniem kasy przez banki centralne, a za PO to prawie unia się nie posypała przez krach finansowy, za kilka lat może się okazać że nie ma na nic kasy bo trzeba spłacać długi
  • Odpowiedz
@mat0707: Można wiedzieć jaki to kołchoz? Bo też pracuje w jednym, jednym z lepszych w okolicy, nadgodziny wale, w 5 lat uzbierałem na wkład i wykończenie około 160k w sumie. Też mogłem więcej oszczędzić wiadomo a to jakiś PS5, a to wakacje, ogólnie żyłem skromnie ale jak coś potrzebowałem czy wyjazd to wydawałem. Z drugiej strony mój brat który zarabia więcej ode mnie ale co zarobi to od razu przewali i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Desmodan

@mat0707: Można wiedzieć jaki to kołchoz? Bo też pracuje w jednym, jednym z lepszych w okolicy, nadgodziny wale, w 5 lat uzbierałem na wkład i wykończenie około 160k w sumie. Też mogłem więcej oszczędzić wiadomo a to jakiś PS5, a to wakacje, ogólnie żyłem skromnie ale jak coś potrzebowałem czy wyjazd to wydawałem. Z drugiej strony mój brat który zarabia więcej ode mnie ale co zarobi to od razu przewali
  • Odpowiedz
Bo też pracuje w jednym, jednym z lepszych w okolicy


@Desmodan: wiedziałem, że się kłócę z produkcyjnym pachołem w temacie konfy xDDD
  • Odpowiedz
@Ogau: Morda ale ja pracuje w Kołchozie w dziale utrzymania produkcji, pilnuje żeby maszyny działały jak trzeba. Jestem po robotyce i znam dużo osób co normalnie w linii robi i to spoko ludzie z własnymi zainteresowaniami więc takie głupie komentarze możesz sobie w dupe wsadzić. Właśnie pokazałeś swój poziom ;)
  • Odpowiedz
@Ogau: Wiesz że wg. badań na Konfe głosują głównie ludzie dobrze zarabiający i młodzi? xD Ale bawi mnie to jak teraz próbujesz odwracać to że dla Ciebie ludzie z produkcji to jakiś gorszy sort człowieka
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ogau również głosuje na konfe robię na produkcji i jak na wieś zarabiam świetnie. Za 10k netto w wojewódzkim mieście bym nie robił
  • Odpowiedz