Wpis z mikrobloga

tl:dr

DZIĘKUJE PAN TSUK ŻE DZISIAJ NIE STAĆ MŁODYCH LUDZI NA MIESZGANGO

mocna giełda jest fundamentem zdrowej i silnej gospodarki
bo
zarabiasz kase, inwestujesz na lokalnej giełdzie w lokalne firmy, które mają dzięki temu tani kredyt i inwestują w kraju
czyli
ty budujesz kapitał na przyszłosc, firmy dają dopływ gotówki, gospodarka się rozwija bo twoja kasa jest reinwestowana
nie zarabiajom
banki czy pośrednicy

bądź GPW
nic sie nie dzieje bo bida, największa atrakcja to IPO majątku publicznego ale to już dawno KMWTW, nie dla ulicy to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zróbmy OFE
zabieramy polakom siłą, fundusze się tuczą, ale faktycznie coś ruszyło,
fundusze muszą inwestować na lokalnej giełdzie w lokalne firmy więc mamy zawiązanie akcji jak u Boccaciego
w sumie wpada duży event Euro 2012 wiec dla wielu firm ŻYCIOWA OKAZJA

ale w w sumie hehe, chłopaki z rządu nie ogarneli w rządzenie, limit budżetowy blisko zaraz spadniemy z rowerka
PRYWATYZUJEMY OFE, BO WAS PRZECIEŻ FUNDUSZE ŁUPIO

zaufanie do rządu 0%
zaufanie do GPW 0%
na parkiecie scam plus państwowe spółki
nikt nie inwestuje w bantustanie prawnym
limbo bimbo

ale pieniąszki zawsze się zarobi i w coś tzrebaby zainwestować
krypto to w tych czasach skrót od kryptografia lub krypto-geja lub ciekawostka na nazi 4chan()

halina to może po prostu
PO JAJA W BETONOWE ZŁOTO?

ceny mieszkanek, skyrocket, samonapędzająca się maszynka ruszyła

2k23 Pan Tsuk mówi w tigtogu że Nas uratował <3

#ekonomia #gospodarka #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 26
@markhausen: No tak za tuska były bardzo niskie stopy procentowe jak mówisz wtedy najbardziej się opłacało brać kredyt, ale też analiza wsteczna zawsze skuteczna. Nikt nie myślał, że jak wejdzie PiS to będzie dużo gorzej zwłaszcza, że obiecywali ludziom cuda na kiju.
@rachuneksumienia: Pamiętaj, że to jest generalny wniosek trendu, który zaobserwowałem, było wiele zmiennych podobnie jak dzisiaj. Nie mówię, że się nie dało tylko przeciwności były inne.

Jak miałeś dobrą pracę to było łatwiej niż dzisiaj.
Haczyk w tym, że większość społeczeństwa wysypywała się na etapie "miałeś pracę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@markhausen: Ci co żyli w tym okresie i nakupowali mieszkań to teraz wygrywy, w tym albo wcześniej bo media straszyły gadały że koniec świata z tymi frankowiczami a kredyty wtedy były śmiesznie tanie w porównaniu z tym co jest teraz a lepiej nie będzie. Moi rodzice to samo panikowali z mieszkaniem a spłacili go chyba z 10 lat szybciej xd

Zresztą dużo ludzi z mojego otoczenia zapakowało się w tym okresie
Ostatnie 4 lata to jest over, ludzi już nie stać na kredyty jak ktoś nie ma po rodzicach mieszkania i nie jest programistą 15k to raczej musi emigrować. Najem też jest za drogi i kompletnie nie opłaca się wynajmować, to już lepiej brać na kredyt.
@Palladyn400 no tusk jest najgorszy, nawet nie będąc u władzy albo #!$%@?ąc do parlamentu EU sabotuje ten kraj gospodarczo i politycznie. Za pisu jest lepiej widać te podniesienie poziomu życia.

A że ludzie którzy się zapakowali za czasów tuska i przed nim w mieszkania teraz mają po kilka mieszkań spłaconych to przypadek, ale pisowi mogą podziekować za to że dzieki ich planom socjalnym mieszkania czasami nawet zyskały dwa razy na wartości. PiS
@rachuneksumienia: jak wykres pokazujący wzrost cen mieszkań nie jest wystarczający i trzeba wchodzić w jakieś gównorozkminy to to jest poziom TVP dla mnie. Tusk oddał władzę w 2015. od około 2016 mamy największą pompkę na nieruchach EVER oraz największe #!$%@? inflacji w górę. poza polską na świecie nie ma takich trendów
@papieska_ONUCA: Wygrali wszyscy, którzy posiadając kapitał (NIE POWIEM SKĄD ALE DZIADEK W UB NIGDY NIKOMU NIE ZASZKODZIŁ( ͡° ͜ʖ ͡°), pomnażali go w czasach PO-PSL dzięki dziurawemu prawu, prowadzeniu działalności gdzie zysk generowało się kosztem pracownika itd. A potem przyszedł PiS i dał wszystkim i nagle ci którzy za takim trudem dorabiali się przez ostatnie 20 lat odkryli że wcale nie są tak daleko bardziej zamożni jak
@markhausen

@rachuneksumienia tylko że właśnie za Tuska było stać młodych na mieszanie xD kredyty były niskooprocentowane, sam za Tuska kupiłem pierwsze mieszkanie i spłaciłem zanim przyszedł PiS.

trzeba być jeb*ietym by brać kredyt za rządów PiS i tym jak #!$%@?ą gospodarkę xD


mi akurat za rządów pis udało się dorobić mieszkania w Polsce z małym kredytem. W wieku 25 lat. Z tego co pamiętam jak PO miało władze to na wsi bieda