Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #wynajem #prawo Mirki i Mirabelki nigdy nie wynajmowałem mieszkania i nie zamierzam ale moja córka musi i teraz pytanie o stronę prawną. Na co zwrócić uwagę, co może nas zaniepokoić przy podpisywaniu umowy itd.
Na zdjęciu część korespondencji z osobą która chce nam wynająć.
Po prostu nie mamy zielonego pojęcia o tym z czas nagli.
Wolelibyśmy nie wdepnąć w coś.
salvador5000 - #mieszkanie #wynajem #prawo Mirki i Mirabelki nigdy nie wynajmowałem m...

źródło: temp_file4539163568535666010

Pobierz
  • 53
@wykopyrek: ustawa nakład obowiązek informacyjny o utracie prawa do mieszkania do eksmisji
@pozdroxxx666 @occisor @Bad_Wolf nie jest prawda ze papier nic nie daje. Jeśli zostały wykonane wszyskie formalności w związku z umowa najmu okazjonalnego, to w razie utraty nieruchomości do eksmisji, komornik może eksmitować najemcę nawet do noclegowni dla bezdomnych. W przypadku umowy najmu okazjonalnego, najemcy nie przysługuje prawo do lokalu zastępczego z gminy. Wszyskto jest w ustawie.
@Karoleer: akurat tekst o tym ze powstało to aby ludzie płacili podatki, dając im w zamian możliwość szybszej eksmisji - jest prawdopodobnie najbardziej wartościowa i zbliżona prawdy rzeczą która została napisana w tym wątku. To zabawne - szara strefa wynajmu była ogromna. Mało kto płacił podatek. Wiec dali „prawa” wynajmującym w zamian za konieczność zgłoszenia umowy do US i płacenie podatek pod rygorem utraty ważności najmu okazjonalnego.
Landlordzi już całkiem odpływają.


@Anonalia: przecież to jest standard przy wynajmie okazjonalnym, a jak jakieś wynajmujący tego nie stosuje to jest idiotą. Wynajmowałem już dwa razy swoje mieszkanie w ten sposób i nikt normalny nie miał z tym problemu. Tylko jeden idiota zaczął coś #!$%@?ć na czacie olx i przynajmniej widziałem, że unikać jak ognia. Kosztami dzieliliśmy się po połowie chociaż mieszkanie na tyle atrakcyjne, że poszłoby nawet jakbym całość przerzucił