Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #wynajem #prawo Mirki i Mirabelki nigdy nie wynajmowałem mieszkania i nie zamierzam ale moja córka musi i teraz pytanie o stronę prawną. Na co zwrócić uwagę, co może nas zaniepokoić przy podpisywaniu umowy itd.
Na zdjęciu część korespondencji z osobą która chce nam wynająć.
Po prostu nie mamy zielonego pojęcia o tym z czas nagli.
Wolelibyśmy nie wdepnąć w coś.
salvador5000 - #mieszkanie #wynajem #prawo Mirki i Mirabelki nigdy nie wynajmowałem m...

źródło: temp_file4539163568535666010

Pobierz
  • 53
@KromkaMistrz:

dalej? Brak prawa do lokalu do eksmisji, brak prawa do lokalu zastępczego. Komornik eksmituje do noclegowni dla bezdomnych. Tak mówi prawo. Pytanie jak wyglada rzeczywistość i czy komornik się tego podejmie.


problem jest właśnie w tej rzeczywistości :) osobiście uważam, że oświadczenie z 777 kpc jest bezużytecznie przy najmie okazjonalnym, niemniej obiektywnie trzeba przyznać, że są nieliczne przypadki, w których zrobi robotę.
@wykopyrek Wynajmuje mieszkanie i masz pełną rację, dokładnie taki scenariusz jaki piszesz mnie niepokoi. Natomiast mam pytanie bo wpadłem na pomysł i może jakimś cudem będziesz wiedział: gdy osoba trzecia wycofa pozwolenie i to się okaże przy eksmisji to czy ja mogę (piszę tylko w kontekście prawnym) kupić mieszkanie za 10tys w Piździchowie dolnym z kiblem na zewnątrz na krańcu polski i jako właściciel tego mieszkania napisać oświadczenie że przyjmuje pod swój
@KromkaMistrz: Opisujesz najem instytucjonalny a piszesz że to okazjonalny. A to krytyczna różnica bo jedna forma jest dla tych co mają na tym bezwzględnie zarabiać a druga dla tych którzy mają wspierać państwo "w obowiązku sprzyjania zaspokajania potrzeb mieszkaniowych obywateli". Na czym polega problem w przypadku umowy najmu mieszkania pomiędzy osobami prywatnymi: żeby komornik ruszył palcem musi mieć klauzulę wykonalności od sądu. Masz oświadczenie o poddaniu się egzekucji najemcy i idziesz
@Karoleer: fakt, znam teorie i ustaw a nie praktykę z jednego powodu - najemcy których znajdujemy dla wynajmujących są zawsze zweryfikowani i sprawdzeni. Na mysle 200-300 najmów przez 2 lata biura, nie mieliśmy ani jednej niepłacącego najemcę. Ale to się zdarza. Dyskusja jest o tyle ciekawa ze corka OP jest najemca - a w takim razie czy najem okazjonalny dziala, czy nie, i czy jest skuteczny - nie ma znaczenia, o
Co jest złego w tym oświadczeniu - chroni to wynajmującego przed nieuczciwym wynajmującym.


@dr-proktor: gdyby były normalne przepisy, to usunięcie niepłacącego lokatora powinno trwać 1-2 miesiące, a nie lata.
Tera te wymagania to proteza na niedziałające prawo.
@salvador5000 standardowe zabezpieczenie landlordow przed patologia która nie będzie płacić i będzie demolować mieszkanie a jednocześnie nie będzie chciała opuścić mieszkania.
Upewnij się że w umowie jest opisane w jakich warunkach mogą wyrzucić córkę z mieszkania, żeby było jasno sprecyzowane np. nie płacenie czynszu itp. Bez takiego doprecyzowania będą mogli wywalić na widzimisię.

Jest też podobno haczyk prawny, że tego samego dnia po podpisaniu tej umowy idziesz do innego notariusza i rozwiazujesz