Wpis z mikrobloga

Tak hipotetycznie, bo nadal się raczej tylko rozglądam, a nie szukam niczego aktywnie. Warto obecnie zmieniać ciepły #!$%@?łek z UoP na coś nowego na B2B? Zakładając oczywiście, najpierw dostanie się na rozmowy, a potem przejście rekrutacji, ale to tak z boku na razie.

I z ciekawości, jak sytuacja na rynku testowania automatycznego, taka sama #!$%@? jak wszędzie indziej? Czy lepiej/gorzej?

#pracait #programista15k #programowanie #testowanieoprogramowania

Edycja:
nie chodzi mi o samą sensowność tej umowy pod względem zarobków, a o sytuację rynkową. Osobę na B2B łatwiej wywalić, a sytuacja na rynku jest, jaka jest.

Zmieniać ciepły kurwidołek UoP na B2B?

  • Jeszcze jak 42.7% (44)
  • Chyba cie pojebało 57.3% (59)

Oddanych głosów: 103

  • 28
@janciopan: wiesz co, nie chodzi mi o samą sensowność tej umowy pod względem zarobków, a o sytuację rynkową. Bo wiesz, osobę na B2B łatwiej wywalić (czy raczej "zaprzestać korzystania z jej usług"), a sytuacja na rynku jest, jaka jest. Powinienem to lepiej opisać, o co mi chodzi.
@zmarnowany_czas: przecież teraz nie znajdziesz pracy, ludzie z 4-6 letnim stazem musza się godzić na 30-50zł/h gorsze kontrakty bo po 3 miesiącach nie są w stanie znaleźć zatrudnienia.

Przez okres covidowy zatrudniono kilkadziesiąt tysięcy więcej programistów niż potrzeba i teraz musza wylecieć z rynku żeby się unormowało
@zmarnowany_czas: musisz sobie odpowiedziec na wiele pytan. Czy masz rodzine?
Co sie stanie jak sie rozchorujesz tak ze nie bedziesz mogl pracowac?
Ale ogolnie jak nie masz rodziny i masz wsparcie ewentualnie rodzicow to tylko i wylacznie b2b
@zmarnowany_czas: od byłych członków zespołu. Skończyły im się kontrakty, a kredyty same się nie spłacą, dlatego wzieli takie stawki jakie były na rynku, bo nie mieli czasu czekać na sensowne oferty z normalnymi stawkami. Mamy obecnie rynek pracodawcy przez spowolnienie w USA i póki co nie wiadomo póki sytuacja wróci do normy
@zmarnowany_czas: uczestnicze w zatrudnianiu na UoP / B2B seniorów i sytuacja z perspektywy dużego korpo wygląda tak, że mocno rezygnuje się z Indii, w PL część projektów odstrzeliła najsłabszych konsultantów bo wie, że z naszymi widełkami damy rade na rynku w końcu znaleźć dobrych kandydatów. Tak podsumowując: UoP bez zmian i zero planowanych redukcji, B2B w PL spore przetasowania bo dostępność kandydatów wzrosła i stawki się urealniają, duże redukcje dotyczyły głównie
@zmarnowany_czas: można sobie dyskutować na temat tego o ile jest mniej ofert natomiast jeśli szukasz to tylko B2B. Skoro szukają to nie po to, żeby wsadzić grubą kasę i wycofać się z pomysłu po chwili. W większości dużych korpo onboarding trwa długo i koszty wkładania nowego pracownika są wysokie. Tylko B2B tak długo jak się da.
@Tang0: Ja to już mam dosyć tych pseudo seniorów co chcą albo są nimi z racji dupolat na stanowisku a jak przychodzi do rozmowy o konkretach to gapienie się w sufit i milczenie. Stracony czas na rekrutacjach i nie dziwię się że tacy to nie potrafią znaleźć pracy.
nie chodzi mi o samą sensowność tej umowy pod względem zarobków, a o sytuację rynkową. Osobę na B2B łatwiej wywalić, a sytuacja na rynku jest, jaka jest.


@zmarnowany_czas: na b2b masz więcej hajsu więc i większa poduszka jak cie zwolnią. UoP opłaca się tylko jak zakładasz, że będziesz miał długie l4 albo ciążą, w innym wypadku kompletnie nic ci to nie daje
UoP opłaca się tylko jak zakładasz, że będziesz miał długie l4 albo ciążą, w innym wypadku kompletnie nic ci to nie daje


@Saly: xDDDDDD
3 miesiące (no od biedy miesiąc, jak pracuje krócej niż bodajże 3 lata) wypowiedzenia w rozliczeniu o typowo uopowe "czy się stoi czy się leży"
vs.
Rozliczenie B2B po stawce godzinowej z miesięcznym okresem wypowiedzenia, wraz z typowo b2b-owym "hehe, od następnego miesiąca nic nie logujesz więc
na b2b masz więcej hajsu więc i większa poduszka jak cie zwolnią


@Saly: Udawanie, że więcej zarabiając, wydajesz tyle samo co wcześniej a reszta sztywniutko leci na poduszkę xDDD
Rozliczenie B2B po stawce godzinowej z miesięcznym okresem wypowiedzenia, wraz z typowo b2b-owym "hehe, od następnego miesiąca nic nie logujesz więc wypłacimy ci 0 złotych"


@tellet: ja mam stawkę miesięczną i większość moich znajomych też. Co do hehe to moja poprzednia firma się zwijała i skończyło się tak, że ci na b2b dostali swój hajs a na UoP dalej się bujają, bo zarząd siedzi se gdzieś na świecie i nie ma