Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
O co chodzi obecnym <19 nie mam pojęcia, chociaż nie jestem dużo starszy. level 31 here. Wróciłem z delegacji, spędziłem po rok w oddziałach firmy w Stanach i ZEA. Znajomy który prowadzi klasę w liceum zaprosił mnie z tego tytułu do siebie, było to przed maturami. Liceum takie średnie poziomem bym powiedział. Jakie pytania dostałem od przyszłych studentów kierunków z mojej działki? Jak można się załapać do takiej pracy? Jakich technologii się uczyć? O co mnie pytano na rekrutacji? Jak zacząć? Gdzie tam. Większość pytań które padały to jakiś egzystencjalny bełkot w stylu czy to prawda że w Stanach jest duży problem bezdomności, czy czarni są agresywni, na kogo mam zamiar głosować XD, co myślę o prawie w Emiratach, czy dobrze mi z tym czy z tamtym, jaką opinię mają Polki w ZEA XD. Mówię wam DRAMAT. Nikt po zajęciach nie podszedł i nie poprosił o kontakt czy namiary. Pamiętam kiedy sam byłem w liceum i miałem gości z jakiejś firmy. Masa pytań, konkretów itd. To w końcu najbliższa przyszłość tych ludzi a o pierwszą pracę nie jest wcale łatwo. Dlaczego to piszę? Bo zdałem sobie właśnie sprawę że na tym portalu mamy to samo. Masa dzieciaków siedzi tu i traci życie na interesowanie się patocelebrytami, instagramem, tiktokiem, polityką. Wszystkim i niczym, wszystkimi innymi tylko nie sobą. Co tu się stało. Dlaczego młodzi chcą się tak ogłupiać? Zainstalowałem kiedyś na moment tiktoka i to zainteresowanie młodych językiem i osobami z półświatka jest porażające. Planuję dzieci i powiem wam że ich wychowanie to będzie prawdziwy challenge. #gruparatowaniapoziomu #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
czy to prawda że w Stanach jest duży problem bezdomności, czy czarni są agresywni, na kogo mam zamiar głosować XD, co myślę o prawie w Emiratach, czy dobrze mi z tym czy z tamtym, jaką opinię mają Polki w ZEA XD.


@mirko_anonim: IMO bardzo normalne pytania, szeroki zestaw interesujących tematów społecznych. Myslalem że podasz jakieś gówno z tematu instagrama, influencerów czy plotki albo jakieś #!$%@?.

Nikt po zajęciach nie podszedł i
@NieBendePrasowac: Przychodzisz do liceum na zaproszenie, więc pewnie ziomek powiedział dzieciakom kto przyjdzie. Jak do mnie w liceum przychodził gość zajmujący się biologią i chemią który ukończył bodajże Cambridge i siedział w Kanadzie to go pytaliśmy o biologię i chemię oraz o to jakie studia skończył, że zajmował się tym tematem.
Pytaliśmy jak wygląda jego dzień pracy. itd. bo zwyczajnie na tym się nie znał.

Do tego poszły pytania jak trudno
✨️ Autor wpisu (OP): @Antibambino
Napisałeś ponad 2 TYSIĄCE komentarzy w rok na tym portalu, używasz pejoratywnych zwrotów - pogrążasz się, panisko, piszesz po kilka xD. Co ja mogę o kimś takim myśleć. Już wiesz raczej co. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
@mirko_anonim: Nie wiem, jak się pozbieram po takim pocisku. 3,5 komentarza dziennie, podczas gdy tylko w tym wpisie jest to mój 3 komentarz. XD

Weź się nad sobą zastanów, bo najwyraźniej wybiłeś się ze swojego środowiska, ale to środowisko reprezentowało bardzo niski poziom. Wśród ludzi na prawdziwie wysokim poziomie nadal jesteś nikim. xDˣᴰ
ukończył bodajże Cambridge i siedział w Kanadzie to go pytaliśmy o biologię i chemię


@Darth_Gohan: mam wrażenie że nie pamiętasz już jak byłeś w liceum.
Jeśli prowadził wykład naukowy - serio licealiści zadawali ochoczo pytania z dziedziny czy chcieli wybiec na przerwę?
A jeśli ogólnie o pracy i życiu - pytania o dzień pracy oraz specyfikę zycia w Kanadzie są bardzo na miejscu.Pytania które OP przytoczył są też w porządku. Nikt
SUV pdk


@mirko_anonim: nawiązałem do wpisu, gdzie typ miał ból dupy bo prawie nikt nie zainteresował się jego SUVem za 84k zł. Podobnie jak ty, że nikt nie zainteresował się Twoją pracą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Istotne jest jak te pytania zostały sformułowane, ale jak dla mnie brzmią najzupełniej normalnie, też by mnie takie kwestie znacznie bardziej interesowały niż rzeczy biznesowe. Powiem więcej - to dosyć niezdrowe
Dlaczego to piszę? Bo zdałem sobie właśnie sprawę że na tym portalu mamy to samo. Masa dzieciaków siedzi tu i traci życie na interesowanie się patocelebrytami, instagramem, tiktokiem, polityką. Wszystkim i niczym, wszystkimi innymi tylko nie sobą. Co tu się stało. Dlaczego młodzi chcą się tak ogłupiać?


@mirko_anonim: a to już maksymalnie tępe pie*dolenie boomerskie, jaki niby ma to zwiazek z historią z liceum? Chcą się oglupiać, bo bardziej interesują ich
Planuję dzieci i powiem wam że ich wychowanie to będzie prawdziwy challenge.


@mirko_anonim: jeśli masz choć trochę oleju w głowie - a zakładam po wpisie że tak - to nie należysz to kategorii pato rodzica co daje dzieciakowi TV, smartphona i baw sie dzieciaku bo ja oglądam TV czy cos. Mam trochę znajomych dzieciatych i widzę po nich że jak się nie jest patusem to można dzieciaka wychować. No chyba że
@NieBendePrasowac:

mam wrażenie że nie pamiętasz już jak byłeś w liceum.

Jeśli prowadził wykład naukowy - serio licealiści zadawali ochoczo pytania z dziedziny czy chcieli wybiec na przerwę?

A jeśli ogólnie o pracy i życiu - pytania o dzień pracy oraz specyfikę zycia w Kanadzie są bardzo na miejscu.Pytania które OP przytoczył są też w porządku. Nikt chyba OPa nie pytał o procedury sądownictwa w ZEA.


Serio, serio. Pytaliśmy gościa normalnie
Serio, serio. Pytaliśmy gościa normalnie o to czym się zajmował i gość na tyle ciekawie opowiadał, że większość klasy stwierdziła że w dupie mamy przerwę i z gościem jeszcze gadaliśmy.


@Darth_Gohan: I tu w zasadzie jest odpowiedz na bolączki opa. Skoro nikt z 20-30 osób w klasie nie zapytał o szczegóły jego pracy i nie został po lekcjach - to znaczy że op nie okazał się dla nich interesujący lub ma
Jednak Op w sposób pejoratywny i tendencyjny wypowiedział się na temat klasy w której miał pogadankę. Tępa, bezmyślna młodzież ogłupiona tiktokami, niemyśląca o swojej przyszłości, zadająca durne pytania, a przecież op jest kimś i odniósł sukces! Bufon vibes.


@Tryt_on: nic dodać nic ująć, tak w największym skrócie :)

Ja się nie dziwię, że mógł nie być pocieszony z takiej dyskusji.


@Darth_Gohan: ja też bym mógł być niepocieszony, ale jako człowiek
✨️ Autor wpisu (OP): @adhsklusljhagxnki
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
@Tryt_on
mogło tak być. Dlatego uważam że z młodymi jest coś nie halo. Gość taki jak ja to nie ktoś do zapewnienia rozrywki na lekcji fizyki czy matematyki a konkrety w fachu którego te dzieciaki będą się chciały nauczyć, jeżeli ich to nudzi to po co wybrały taką klasę. W Internecie tego nie ma i do młodych to nie dociera. Prowadziłem wykłady na uczelniach partnerskich