Wpis z mikrobloga

moze są to drobne, szkoda, ze remontuja praktycznie tylko koscioly.


@pasta_alla_carbonara: To jest przykre rzeczywiście, ale niestety też jest tego zupełnie historyczna przyczyna- przez kraj przetoczyło się tyle wojen, że tylko kościoły ( i dokumentacja w nich ,jak dokumenty urodzenia zostały tylko w kościołach) pozostały w jako takim stanie. Żeby nie było- sam jestem za tym, żeby więcej innych zabytków było remontowanych, ale też trzeba mieć świadomość, że nie jest ich
skoro chcą z moich podatków finansować jakiś remont to proszę bardzo ale niech się też podzielą ze mną zyskami 0.0001% z takiego remontu


@ewolucja_myszowatych: No ok, a masz zyski z remontów zamków? Tym bardziej, że wkład własny również trzeba mieć. To zazwyczaj hamuje remonty innych zabytków, bo w kościele zrobią zbiórkę i dobiją do sumy, która wystarcza na wkład do remontu zabytku. Może to się komuś nie podobać, ale zasadniczo skandalu
@ewolucja_myszowatych oni teraz robią jakieś objazdy jako "piknik 800+",ludzie w komentarzach ich za to wyzywają, a inni "brawo pis, dajom pieniądze na dzieci, na zachodzie też dajom a wam nie przeszkadza oPOzycjo"

Gówno mnie obchodzi na co dają w Niemczech w sumie xD
więc poradzą sobie bez okradania mnie, prawda?


@bylem_zielonko: oczywiscie, że sobie poradzą, nikt nawet nie zwróci uwagi na to, że nie płacisz podatków,
pracuj na czarno albo działaj bez faktury,
jedynie VAT będziesz musiał płacić doliczany do produktów ale też możesz w sumie kupować tylko jedzenie ze stawką 0 proc. ;]
@ewolucja_myszowatych: ładnie #!$%@? logikę jak typowa p0lka.

1. Po pierwsze primo. Nie wpłaciliśmy księdzu tylko wpłaciśliśmy na cel.
2. Po drugie primo. To nie są pieniądze na księdza czy na szopkę z machaniem obrazkiem na procesji tylko pieniądze na zabytek, którym tak się składa jest zabytkowy kościół. Jakbyś nie była ograniczoną p0lką to byś zrozumiała, że dziedzictwo kulturowe i chronienie go tym nas odróżnia od zwierząt, że dotyczy nie tylko osobistych
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: smieszny jestes, w malopolskim ksiadz zbierał na remont ołtarza i tak dobrze zbierał że wyremontał ołtarz i jeszcze na nowe Audi Q5 wystarczyło .. wiekszosc czarnych to pasozyty bez honoru.

Ad 3. tak jak pisałem dotacji nie dostała prawosławna cerkiew wpisana do Unesco - dlaczego ? bo we wsi mieszka 30 osób i to żaden głos wyborczy. Jak poczytasz na jakie bzdury idą olbrzymie pieniądze to sie można zdziwić -
na podkarpaciu kase dostały wiejskie hałupy nalezace do fundacji zwiazanej z ludzmi PIS a nie dostała cerkiew wpisana do UNESCO. Kupowanie głosow a nie żadna troska o zabytki !


@cyberspace: Akurat podpytywałem u siebie jakie były kryteria i projekt był tak stworzony by faworyzować właśnie mniej znane zabytki, które od lat miały problem z zabezpieczeniem funduszy na podstawowe remonty. I szczerze mówiąc nie uważam, że to złe. Obiekty wpisane do UNESCO
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Takie bzdury są finansowane :

Odtworzenie zabytkowej, zniszczonej wieży i dzwonnicy kościelnej wraz z systemem zegarowym w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zarębie 489 000,00
Modernizacja ogrodzenia zabytkowego cmentarza w Marciszowie 386 000,00
Remont XVI-wiecznego kamiennego muru okalającego dawny cmentarz przy Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łomnicy 200 000 zł
Rekonstrukcja tarasu na podstawie zdjęć archiwalnych pałacu barokowego w Tomicach - Etap I 150 000
ODBUDOWA ZABYTKÓW