Wpis z mikrobloga

@ewolucja_myszowatych: I tak na ogół to wygląda, nawet w tych parafiach, gdzie kościół ma nieco więcej niż kilkadziesiąt lat i pewną historię, ten jednak ma większą wartość kulturową, narodową i artystyczną. Rozumiem, że generalnie nie jesteś za „podatkami na zabytki”?

W ogóle spinanie pośladów o 660 tys. zł na konserwację zabytkowego budynku, o rany. To są drobne.
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: a ja sobie doczytałem. I się bardziej #!$%@?.

pieniadze te zostaly przekazane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, kosciol wystepuje w rejestrze zabytkow, ma ponad 300 lat, sa tam zabytki siegajace 15 wieku. Super, takie rzeczy też trzeba remontować, jasne.

Szkoda tylko, że jak przeczyta się listę beneficjentów z całej polski (ostatni link na https://samorzad.pap.pl/kategoria/dofinansowanie/ogloszono-wyniki-naboru-do-rzadowego-programu-odbudowy-zabytkow-listy ) no to są tam praktycznie same kościoły, klasztory czy inne podobne obiekty.

@pod_sloncem_szatana moze
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: No nie „praktycznie same kościoły”, są tam też inne obiekty, a że przewagę mają kościoły? W Polsce jest sto miliardów kościołów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większa część tego dziedzictwa kulturowego, które się ostało, jest sakralna, więc siłą rzeczy będzie takich obiektów sporo na liście.
  • Odpowiedz
@pod_sloncem_szatana: @controll: skoro chcą z moich podatków finansować jakiś remont to proszę bardzo ale niech się też podzielą ze mną zyskami 0.0001% z takiego remontu. A jeśli wszystkie potencjalne zyski trafią do członków partii to ja mam prawo nie chcieć tego finansować. Dla mnie nawet 3 zł źle wydane to strata mimo że obracam x razy większymi sumami
  • Odpowiedz
@chwilowypaczelok: no ale ja nie chciałbym dawać kościelnej mafii z jakiegoś #!$%@? gdzie nigdy nie pojadę moich 2 groszy. 2 grosze tu, 5 groszy tam, 2 zł na jakieś wybory co się nie odbyły
  • Odpowiedz
@controll: to pokazuje że żyjesz w bańce informacyjnej i nie wpadnie ci do głowy wystawienie nosa poza nia bo skoro ktoś wysoko postawiony ustalił Program Remontów Zabytków to jest to święte i mamy w ramach tego działać. Otóż nie, jakbyś miał kontakt z dofinansowaniami to zauważyłbyś jaka tam jest patologia, to jest wywrócone o 180º bo jest to szukanie czegokolwiek żeby zapchać pulę 600 tys. zł. To nie ma nic
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych:
-Dzień dobry Rządzie, potrzebujemy 900 tysięcy na remont świątyni.
-Oczywiście księże proboszczu, przyznajemy wam te 800 tysięcy na remont świątyni.
-Drodzy parafianie! Rząd przekazał nam 660 tysięcy na remont naszej zabytkowej świątyni!
-Dzień dobry! Wykończeniowex.sp.z o.o.? Mam 600 tysięcy na remont świątyni.
-Nie ma sprawy proszę księdza, weźmiemy te 500 tysięcy i zrobimy twn remont.
-Halo podwykonawcy? Musimy zmieścić się w budżecie 400 tysięcy.
<10 warstw podwykonawców pozniej>
-Księże proboszczu,
  • Odpowiedz