Wpis z mikrobloga

oczywiscie, że sobie poradzą, nikt nawet nie zwróci uwagi na to, że nie płacisz podatków,

pracuj na czarno albo działaj bez faktury,

jedynie VAT będziesz musiał płacić doliczany do produktów ale też możesz w sumie kupować tylko jedzenie ze stawką 0 proc. ;]


@SpalaczBenzyny: a no to spoko jak tak można to powiem rodzinie, znajomym, a oni powiedzą dalej i myślę, że więcej niż 99% obywateli stwierdzi, że nie chce płacić
Ciekawe jak tam wpływy do budżetu i finansowanie czarnej mafii


@bylem_zielonko: nie będzie miało wielkiego wpływu bo dochodowy ma niewielki udział w budżecie, szczególnie, że w budżetówce jest to tylko przekładanie kasy z konta na konto,

w wielu krajach to w zasadzie nie płaci się dochodowego bo jest wysoka kwota wolna od podatku albo bardzo niskie stawki,
dopiero od wysokich zarobków płaci się konkretne podatki, takie które pozwalają na renowację zabytków,
będzie miało wielkiego wpływu bo dochodowy ma niewielki udział w budżecie,


@SpalaczBenzyny: pomijając, że pit i cit to gdzieś ponad 100 mld zł rocznie to ja mówię o niepłaceniu wszystkich podatków, opłat, danin, vatow i akcyz z których jestem okradany
@bylem_zielonko: tylko ile tego PIT to podatki płacone przez budżetówkę? od emerytur? itd..
coś jak ojciec daje każdemu z dzieci po 100 zł i pobiera od tego podatek 20 zł i cieszy się, że ta kasa z podatku też poprawia ich rodzinny budżet,

ale w jaki sposób jesteś okradany jak sam płacisz te podatki?
czujesz się okradziony w momencie gdy sam wpisujesz nr konta urzędu miasta płacąc podatek od nieruchomości?
@SpalaczBenzyny: a jaki niby chcesz na legalu omijać płacenie podatków xD

tylko ile tego PIT to podatki płacone przez budżetówkę? od emerytur? itd..

coś jak ojciec daje każdemu z dzieci po 100 zł i pobiera od tego podatek 20 zł i cieszy się, że ta kasa z podatku też poprawia ich rodzinny budżet,


@SpalaczBenzyny: to skoro to tak nieistotne pieniądze to czemu je i tak zabierają
@bylem_zielonko: napisałem wyżej, pracuj na czarno albo nie rejestruj działalności i nie wystawiaj faktur,
a kupuj tylko produkty które mają stawkę VAT 0 proc. albo są zwolnione z VAT,

jeżeli przeszkadza Ci to, że są to nielegalne działalności no to Twój problem i dawaj się dalej "okradać"
@SpalaczBenzyny: to ominięcie tylko części haraczy. Przede wszystkim dlaczego to ja mam ryzykować kryminał, kombinować i obniżać standard życia? Dlaczego państwo nie może po prostu działać sprawniej, żeby obywatel nie czuł się okradany? A zamiast 9mln zł na jakies seminaria kapucynów można by dofinansować oddział w szpitalu.
żeby obywatel nie czuł się okradany?


@bylem_zielonko: no ale jak będzie okradany ale nie będzie tego czuł to już będzie OK?

jedni powiedzą, że lepiej remontować kościół a nie przepalać kasę na nieefektywnie zarządzane szpitale,
inni zupełnie przeciwnie

piszesz tak jakbyś oczekiwał spokojnego łatwego życia i zarazem nie musiał płacić podatków i też niczego nie ryzykować,
no albo jedno albo drugie,
nawet milionerzy co nie płacą podatków to kupę kasy musza
no ale jak będzie okradany ale nie będzie tego czuł to już będzie OK?


@SpalaczBenzyny: no przed pisem też okradali, ale dało się żyć bo okradali dużo mniej

jedni powiedzą, że lepiej remontować kościół a nie przepalać kasę na nieefektywnie zarządzane szpitale,

inni zupełnie przeciwnie


@SpalaczBenzyny: przecież dałem przykład jak dofinansowanie dostalo seminarium jakichś kapucynów w zwykłym budynku, a nie jakimś zabytkowym kościele.

Dali 9 mln złotych - ciekawe co
@SpalaczBenzyny: a nie sorry oni chyba dwa budynki za te 9 mln zł wyremontowali. Wrzucam zdjęcie tego drugiego ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA XDDD

Wyremontowali chałupy pastuchom. Nie masz wrażenia, że plują ci w twarz? Lepiej wydawać grube miliony na to niż na szpital?

No i dalej 9 mln zł nawet na dwa takie niewielkie budynki to moim zdaniem olbrzymia kwota. Pewnie księżulki chciały wykończenie w złocie.
Pobierz
źródło: Screenshot_20230801-040629
@bylem_zielonko: nie, nikt mi nie pluje w twarz,

co tak emocjonalnie i personalnie do tego podchodzisz? okradają cię, plują w twarz? stary, nikt nie ma pojęcia o twoim istnieniu, uwierz, nikogo nie obchodzisz i te twoje płacone podatki, o ile nie są to setki tysięcy czy miliony,

nie wiem po co mnie wołasz do tych zdjęć, ja napisałem, że wg niektórych lepiej wydawcą kasę na renowację zabytków, wg drugich na szpitale,
okradają cię, plują w twarz? stary, nikt nie ma pojęcia o twoim istnieniu, uwierz, nikogo nie obchodzisz i te twoje płacone podatki

@SpalaczBenzyny: ta, to spróbuj nie zapłacić jakiegoś podatku to zobaczysz jak bardzo nikogo to nie interesuje XD

ja mam teraz wyszukać jakieś przekręty szpitalne i wklejać linki na dowód tego, że nie warto utrzymywać służby zdrowia?


@SpalaczBenzyny: ja niczego nie wyszukiwałem - po prostu szedłem ulicą, zauważyłem tabliczkę