Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile na serio zarabia sie w #warszawa w roznych branzach?
Ja chyba trafiłam do beznadziejnej branży - #architektura. Aktualnie mam 6900 netto na UOP po 8 latach doswiadczenia po studiach. I bylam zadowolona dopoki nie zaczelam w ostatnich miesiacach rozmawiac o zarobkach ze znajomymi.

Czytam o ludziach co po 3-5 latach maja po 12 czy 15 netto i to nie w it. Co robie zle? Pozostaje tylko zmiana branzy (w mojej branzy z moim doswiadczeniem wszycy zarabiaja podobnie: 1-2 lata mniej lub wiecej to sie rowna od 6 do 8k netto)?
Jak czytam tutaj Wasze wypowiedzi to jestem zalamana swoimi zarobkami. Mam wrazenie ze od 2020 roku zarobki wszystkich z innych branz odjechaly do przodu, a ja (mimo podwyzek) jestem daleko w tyle....
jakies rady?

#praca #pracanieit #zarobki #pytanie #gospodarka #budownictwo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ~20k na rękę na B2B, programista nie-pasjonat, 6 lat doświadczenia w Javie, ostatni raz kodowałem poza godzinami pracy na studiach. Ale niestety, jak ostatnio chciałem szukać nowego zajęcia to wychodzi, że to już chyba sufit (chyba że praca dla zagranicy). Polska jeszcze nie jest gotowa by płacić 200zł/h za pisanie CRUDów w Springu Boot.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): gdzie ci ludzie niby pracują? Poza IT (które wciąż żyje w bańce - po prostu dokonuje się teraz reqolucja technologiczna, a oni urodzili się w dobrym miejscu i czasie) twoja pensja wygląda całkiem spoko, nawet jak na stolicę. Mało kto poza IT zarabia więcej, no chyba że masz na myśli część ludzi na własnych działalnościach usługowych.

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Studiowałam architekturę ale na całe szczęście się z tego wymiksowałam w porę i poszłam na mibm. Znaczna większość znajomych z roku którzy skończyli architekturę się przebranżowiła i nie pracuje w zawodzie. Jak usłyszałam o stawce 3,5 na rękę po 5 latach pracy we Wrocławiu to się łapałam za głowę. Po mibm mam kilka razy więcej jako projekt lider. Niestety bardzo ciężko w tym zawodzie jest zacząć zarabiać a
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @programista15cm branza dobra? na jakiej podstawie tak mowisz? co nie zapytam starszych ode mnie to mowia ze zaluja ze branzy nie zmienili. zarabiaja dobrze tylko wlasciciele pracowni ktorzy maja kilkanascie osob pod soba, ale to sie wiaze z kilkoma budowami jednoczesnie itd.

zero pracy zdalnej, nadgodziny bezplatne.

jak to ma sie do wielu innych branz gdzie siedzisz z domu wygodnie?

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pracując w IT na UoP też można zarabiać po 8-10k netto, a przechodząc na b2b nagle po 15-20k zyskując na samych podatkach albo przechodząc na kontrakt dla zagranicy (czego na UoP nie zrobisz). Na UoP masz większe bezpieczeństwo, ale za to się płaci
  • Odpowiedz