Wpis z mikrobloga

Facebook oryginalnie też wymagał zaproszeń. Grono finalnie też zniosło te zaproszenia chociaż chyba trochę za późno


@yupitr: NK powstałą 3 lata po Gronie i w rok przebiła go w ilości użytkowników. Ja korzystałem z for internetowych od końca lat 90, a o Grono nigdy nie słyszałem. Dowiedziałem się o nim jak gdzieś narzekali, że zamknięto tę stronę.
  • Odpowiedz
@yupitr: Aha, te zaproszenia to chyba były kluczowe. Szukając dane to wygląda na to, że one były wymagane przynajmniej jeszcze w 2008 roku, na PC World frazę, że zaproszenia zlikwidowano dopiero pod koniec istnienia serwisu, a z 2009 roku znalazłem news, że serwis ledwo zipie.
  • Odpowiedz
  • 0
@lycaon_pictus: ja konto na Gronie próbowałem zakładać w 2005 roku, ale nikt ze znajomych nie miał konta żeby mnie zaprosić, ale w końcu jakoś zdobyłem zaproszenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zanim powstała Nasza Klasa, Grono było zajebiste


@yupitr: grono zostało zabite przez Facebooka, ludzie z okolic warszawy nie przenosili się z grono na NK, a to był trzon użytkowników grona
  • Odpowiedz
grono zostało zabite przez Facebooka, ludzie z okolic warszawy nie przenosili się z grono na NK, a to był trzon użytkowników grona

@malinq: Śmiem twierdzić, że to jednak NK. Kiedy Grono ogłosiło w 2009 roku, że serwis ledwo zipie to FB w Polsce był praktycznie nieznany, a NK miał szczyt popularności. Gdyby to było 3-4 lata później to ok.
  • Odpowiedz
Śmiem twierdzić, że to jednak NK. Kiedy Grono ogłosiło w 2009 roku, że serwis ledwo zipie to FB w Polsce był praktycznie nieznany, a NK miał szczyt popularności. Gdyby to było 3-4 lata później to ok.


@lycaon_pictus: dla użytkowników NK może był nieznany, ja teraz z ciekawości sprawdziłem i mam pierwszą profilówkę na fb od 09.2009, więc konto pewnie jeszcze wcześniej, a jak tam wbiłem to już było mnóstwo (~100)
  • Odpowiedz
@malinq: FB zrezygnował z zaproszeń w 2006 roku.

dla użytkowników NK może był nieznany

Ale "elitarni" użytkownicy Grona na 100% znali, mimo pokrycia się w czasie totalnego spadku popularności z wzrostem popularności NK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

FB wtedy ogólnie w Polsce był mało znany, nie, że wśród userów konkretnych serwisów.
  • Odpowiedz
FB zrezygnował z zaproszeń w 2006 roku.


@lycaon_pictus: chodzi o wysyłanie zaproszeń do listy znajomych. Jak zacząłem korzystać z fb w 2009 to już pierwszego dnia zaprosiłem ze 100 znajomych osób ze szkoły (które już były na fb). A przeszedłem do fb dlatego, że ludzie na gronie udzielali się co raz rzadziej.

FB wtedy ogólnie w Polsce był mało znany, nie, że wśród userów konkretnych serwisów.


@lycaon_pictus: fb
  • Odpowiedz
@malinq: potwierdzam, grona używaliśmy w LO jako podstawowej społecznościówki, pamiętam również, że w Warszawie było bardzo popularne. Z drugiej strony niewiele osób z mojego otoczenia i w moim wieku miało NK, raczej od razu na FB przechodzili.

Ogólnie grono było bardzo fajne, miało jakościowe grupy tematyczne.
  • Odpowiedz
@yupitr stronę z ale ale nikt z e znajomych tam nie siedział wiec nawet się nie zorientowałem jak upadła
To przypadkiem nie była głównie strona dla warszawiaków? Coś tak kojarzę xx
  • Odpowiedz