Wpis z mikrobloga

Jak to jest z reklamami w Internecie? Bo ja nie jestem w stanie zrozumieć, że reklama w necie to jest główna podstawa działania firm typu google, facebook (o KURVVA wykop.pl). Czy te wyskakujące reklamy działają na ludzi? Ja sam mam adblocka, ale nawet jakbym nie miał to nie zwracałbym uwagi na te reklamy, bardziej by mnie to denerwowało niż nakłaniało do zakupu czegoś, tak samo jak najeebane w Polsce reklam przy ulicach, kto to kurrrva w ogóle czyta, a szpeci to Polsce niemiłosiernie jak w Ugandzie. Sam pracuje w IT, ale w trochę innej branży, gdzie główny przychód nie stanowią zyski z reklam, ale nie jestem w stanie tego zrozumieć, że taki np. wykop.pl czerpie zyski z reklam i się z tego utrzymuje, serio te reklamy działają na kogoś czy ja jestem jakiś niedzisiejszy i nie czaję ekonomii ? WTF ? Kto mi to wytłumaczy, stawiam obiad z homarem.

#ekonomia #internet #pieniadze #promocje #programowanie #reklamakreatywna #psychologia #biznes
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

, serio te reklamy działają na kogoś czy ja jestem jakiś niedzisiejszy i nie czaję ekonomii ?


@pearl_jamik: nie czaisz, ale to nie nie do końca eknomi.

Reklamy działają na wielu płaszczyznach. Są bardzo często poparte różnymi badaniami psychologicznymi.
Klikanie wprost to jedno. Jest jakiś procent ludzi którzy akurat czegoś szukają (i to, że im się reklama pojawi nie jest przypadek) i klikają, czasem z ciekawości no różnie.. jest po prsotu odpowiedni lejek i statystyki i to jest wprost przeliczane na efektywnosć
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: typowy wykopek, cos go wkurza i uwaza, ze w ogole nie dziala, nie przynosi zadnych zyskow tylko wszystkich w-----a.
pochwal sie gdzie pracujesz w IT i lepiej zobacz jakie zaplecze techniczne maja facebook i google z tych zyskow z reklam ktorych nie maja, na przyklad sami projektuja sprzet i oprogramowanie sieciowe switchy na wlasne potrzeby zamiast korzystac glownie z rozwiazan typu cisco/juniper.
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: w dużym skrócie - jeżeli cię interesuje jakiś temat i się reklama dopasuje - to tak, działają. Jeżeli jesteś randomem i pokazują ci losowe reklamy, to ma to mniejszą skuteczność.
  • Odpowiedz
to nie zwracałbym uwagi na te reklamy


@pearl_jamik: większość sprzedawana jest w CPM - reklamodawca płaci za samo ich wyświetlenie. Nie musisz nic klikać, wchodzić w interakcje, wystarczy że tu wpadniesz bez adblocka i Pan Michał swoje zarobi.

Poza tym jak bez reklamy miałbyś się dowiedzieć że wyszły nowe lody koral czy inny suplement na porost siurka. Już pomijając kwestie że reklamy kupowane w modelu efektywnościowym są najzwyczajniej w świecie
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: jak jest dobrze stargetowana reklama to działa. Jak ktoś szuka nieruchomości w danej lokalizacji i chce kupić mieszkanie to wystarczy np zrobić reklamę na konkurencje, gdzie znalazłeś sam inwestycje A, B i C i wiemy ze w tej samej lokalizacji może zainteresować Cię inwestycja D to wyświetlana jest Ci taka reklama. Doskonale działa remarketing. Czyli szukasz butów to strona wyświetli potem Ci pierdylion reklam butów. Tak samo z elektronika.
  • Odpowiedz