Wpis z mikrobloga

Jaką ewakuację? Co oni do Donbasu tym pociągiem jechali?


@konsul543: Środek lasu, bagaże, możliwe że brak wody, opcjonalnie też kiepskie obuwie i nieodpowiednia odzież, do tego 33 stopnie w cieniu, jeden z najgorętszych dni w tym roku - to nie jest wycieczka w góry tylko przejazd pociągiem z stacji do stacji, więc nawet kilka kilometrów to było by dużo.
@Greg36 i jeszcze PKP chce zachęcać ludzi do podróżowania takim gruzem ( ͡º ͜ʖ͡º) jak sobie pomyślę że miałbym z dzieckiem takie wycieczki w gratisie to od razu mi się odechciewa
@konsul543: w teorii załoga pociągu nie powinna wypuszczać pasażerów nawet jak pociąg stoi, z długiej listy powodów. Dzrwi pociągu są na wysokości peronu nie torów, torowiska są podniesione i strome, starsi i dzieci mogą się połamać, 2) inne pociągi mogą ich potrącić, może niebyc drogi w pobliżu i będą musieli iść torowiskiem, patrz 2) pewnie trzeba przejść przez inne tory patrz 2), po za miastami odległość miedzy dworcami jest większa niż
@raul7788: pytają się, bo chcą się upewnić w jaki sposób odpowiedzieć na pytanie. Przecież oni wiedzą jaki to pociąg. Nie mają gpsa przy opie, więc równie dobrze to może być jeden z wielu pociągów co się zatrzymał. Ale tak, fajnie kręcić gównoburzę :v
@Greg36 no ja chyba z rok temu tak się #!$%@?łam w środku lata, trakcja się #!$%@?ła, przewieźli nas autokarem na inny dworzec i kazali czekać, zero info co i jak i kiedy, wody niet, czekanie w pełnym słońcu 1,5 h 35 stopni, pot cieknie po plecach, w końcu podstawili ten pociąg, bez klimy, dopiero chodzili i ręcznie otwierali okna tymi wichajstrami w trakcie jazdy, to też z kolei fajnie siedzieć całkiem mokrym
a bez wody to chyba wytrzymają te 3h


@konsul543: A jak jesteś 73-letnią kobietą z astmą i nadciśnieniem, która w taki upał siedząc w domu ma problemy? Albo kobietą co ma niemowlaka w wózku i walizkę? Albo niepełnosprawnym?

Wszędzie tłuką żeby unikać gorąca, pić wodę, powstrzymywać się od wysiłku fizycznego bo odwodnienie i udar to bardzo duże zagrożenie. A tu z winy PKP mieliby się narażać?? Od razu PKP powinna wysłać
@konsul543: w normalnym kraju w przypadku awarii, natychmiast zapewnia się zastępczy środek transportu, żeby ograniczyć narażanie pasażerów na niedogodności. W Polsce według wykopka starsi ludzie mający niejednokrotnie problem z przejściem po prostej drodze, z bagażami, kobiety z małymi dziećmi - runmageddon przez tory, wertepy, czekać w lesie jak partyzanci 3 godziny wśród kleszczy, komarów. Wypas przygoda, powinni jeszcze PKP dopłacić za takie atrakcje.
@fuechsinn: POWIEDZ MI CZŁOWIEKU ZA KOGO TY SIE UWAŻASZ BO NA PEWNO NIE ZA MIKOLA BO JAK MOŻNA MYLIĆ TRAKCJĘ I SIEĆ TRAKCYJNĄ. POWIEDZ MI JAK TWOIM ZDANIEM TRAKCJA TO JEST TO CO WISI NAD TORAMI TO JAKIM CUDEM NA PRZYKŁAD NA DWORCU WE WROCŁAWIU MOŻNA USŁYSZEĆ ZAPOWIEDŹ "POCIĄG PROWADZONY TRAKCJĄ PAROWĄ" TO JAK TAKA TRAKCJA PAROWA TWOIM ZDANIEM WYGLĄDA? JAKIEŚ KOMINY NA KIJU NA SZNURKU NAD TORAMI? ZAPAMIĘTAJ RAZ NA