Wpis z mikrobloga

Zarabiasz nieźle więc stwierdzasz że może kupisz sobie mieszkanko 50m2 gdzieś w mieście wojewódzkim na kredyt. Do tego jakieś 100k na wykończenie albo remont. Niestety nie zalapujesz się na kredyt 2%, albo uważasz się za lepszego bo nie jesteś złodziejem (xd cwaniakiem)
Masz wiarę w to że banki w Polsce są pro klienckie i uczciwe, po czym odpalasz pierwszy lepszy kalkulator i twoim oczom ukazuje się to xD

*Wiem wiem czas kredytowania można skrócić

#nieruchomosci #polska #banki #mieszkanie
picasssss1 - Zarabiasz nieźle więc stwierdzasz że może kupisz sobie mieszkanko 50m2 g...

źródło: Screenshot_2023-07-13-21-52-36-454_com.android.chrome

Pobierz
  • 28
@picasssss1: Piękna sprawa, że wzięłaś akurat wrzesień 2022, czyli szczyt podniesienia stóp. To teraz się jeszcze zastanów, z czego to wynika, Jaka jest waluta w krajach z najniższym oprocentowanie, po jakim % banki pozyskuja depozyty, ile lat w tych krajach funkcjonuje gospodarka kapitalistyczna dzięki czemu banki miały czas nagromadzić kapitały, jaki % kredytów w tych krajach jest brany na stałą stopę, jaka jest prowizja przy udzieleniu kredytu w tych krajach. I
@DeoLawson: nie jestem ona, niestety wykop przypisał mi taki pasek. Mniejsza, jaki masz interes w obronie banków i tego że kredyty w tym kraju w skali całej Europy są ultra drogie? Afera frankowa była z dupy? Oczywiscie narracja że winny był klient nie bank.
Dodatkowo Czechy które o wiele wcześniej podnosiły stopy procentowe i tak mają mniejsze oprocentowanie kredytów.

Czego ty bronisz? Patologicznego systemu czy jak?
Masz wiarę w to że banki w Polsce są pro klienckie i uczciwe


@picasssss1: Ja totalnie nie rozumiem, skąd w ogóle w ludziach takie dość powszechne przekonanie, że bank to niby jakaś inna firma niż każda inna...
Mechanikom ludzie nie ufają, telemarketerem, deweloperom też nie, ale w banku podpiszą w ciemno to co podsunie im gość w okienku bo ma budzące zaufanie krawat ( ͡° ͜ʖ ͡°)