Wpis z mikrobloga

Totalnie mnie irytuję jak bardzo ludzie wymuszają na innych określone zachowania i postawy i z jaką niechęcią reagują jak ktoś postępuje w sposób przeciwstawny do ich preferencji i ich wizji świata. Jakakolwiek niekrzywdząca nikogo odrębność względem społecznie przyjętych norm natychmiastowo spotka się z krytyczną reakcją i oburzeniem. BO JAK TO TAK MOŻNA ROBIĆ PO SWOJEMU, A NIE TAK JAK JA CHCĘ!

Podobają mi się alternatywki (raczej w wersji light) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale wiem, że gdybym przeprowadził taką dziewczynę na jakieś rodzinne spotkanie, to jej estetyka mogłaby wywołać lekką konfuzję. Moja cała rodzina w większości jest raczej konserwatywna.
Nie chciałbym brać ślubu kościelnego ani mieć wesela, pewnie wiele osób z mojej lokalnej rzeczywistości jest zdania, że "tak nie wypada i trzeba dla rodziny to wesele zorganizować". A nawet nie chcę myśleć co by było gdyby panna młoda ubrała sukienkę w innym kolorze niż białym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszyscy by się zesrali, jakby to miało jakiekolwiek głębsze znaczenie, bo to wcale na samym końcu nie jest po prostu kolor. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo zwracają uwagę na takie pierdoły. Może w Warszawkach jest inaczej, ale nie w Polsce B.
Autystyczny chłopak interesujący się załóżmy ornitologią i nanotechnologią - hahah co za zjeb i dziwak XD

Pamiętam jak jeden kolega z klasy żalił się, że dziewczyna którą zabrał na wesele NIE CHCIAŁA SIĘ BAWIĆ. To na #!$%@? ją tam ciągnął? U mnie w domu też mieli pretensje, że nie tańczyłem na weselu. Może nie każdy dobrze się czuje na takich imprezach? Ale powiedz, że "sorry nie przyjdę, nie lubię wesel, źle się czuję na takich wydarzeniach". Myślicie, że przeciętny człowiek ze wsi i jego najbliższa rodzina uszanuje to, zrozumie i pozostawi bez komentarza? No ja myślę, że zazwyczaj tak nie będzie. Wręcz przeciwnie - zostałby określony "dzikusem" i zmieszany z błotem ( ͡° ͜ʖ ͡°) MASZ CHLAĆ WÓDKĘ I TAŃCOWAĆ W RYTM DISCO POLO GÓWNIARZU!

Nie można po prostu neutralnie odbierać jakąś czyjąś cechę, upodobanie, sposob bycia, CZYJĄŚ WOLĘ? Uszanować to i zastanowić się czemu akurat ktoś postępuje tak, a nie inaczej i go wysłuchać? Czemu tak często ludziom przeszkadza, że ktoś jest inny i postępuje inaczej niż oni?
Zamiast wykazać się względną obojętnością, to ludzie dążą do otamowania gdy ktoś wychodzi poza jakieś umowne standardy i przekonania.
Psycholog Ci powie, że ludzie się Tobą nie interesują ( ͡° ͜ʖ ͡°) To czemu wydają tak dosadne i często wrogie opinie i komentarze lub wprost komunikują niechęć i Cię wyśmiewają za coś?
No, ale ludzie generalnie są mili ;)

#przegryw #fobiaspoleczna #psychologia
eisil - Totalnie mnie irytuję jak bardzo ludzie wymuszają na innych określone zachowa...

źródło: stock-photo-group-of-young-hispanic-people-standing-over-isolated-background-pointing-with-finger-surprised-2059610072

Pobierz
  • 20
@eisil: króciutko stawiasz granice - nie tańczę i koniec kropka. Do podniesienia powagi sprawy i ustalenia kto rządzi w twoim życiu wystarczy nasrać na środek stołu aby pokazać dominację
@Nieznajomy_U_Bram Zmuszanie do bycia chrzestnym to jest już chamstwo wyższych lotów. Masz być chrzestnym bo "dziecku się nie odmawia". Taaa... a potem stajesz się poniekąd odpowiedzialny finansowo (chrzestny to powinien rzucić więcej na komunię, ślub itp.) za dzieciaka przykładowo z takiej części rodziny, którą widujesz raz na kilka lat.
@eisil: Ja już mam przez to życie wyrobioną taka kamienna psyche, że mógłbym nie wiem, wejść w samych gaciach do galerii handlowej i robić pompki xD. W dupie mam co ludzie powiedzą, bo mnie to nie dotyczy tak naprawdę, bo i tak nie będę wiedział, liczy się jedynie to co sam o sobie myślisz, jakie masz mniemanie o sobie i co masz w głowie. Dzięki temu przekazujesz to na zewnątrz. Jeśli
@eisil: prymitywne instynkty - mózg łysej małpy w odmienności widzi zagrożenie, jednostkę odmienną każe utemperować albo wyeliminować dla dobra stada. najbardziej to widać u dzieci które jeszcze nie potrafią kamuflować swoich małpich odruchów

jesteśmy zwierzętami, tu nie ma co się doszukiwać za wiele logiki i racjonalności w zachowaniu. jeżeli przez ten pryzmat "łysej małpy" popatrzysz na ludzi to bardzo wiele wyjaśnia - zwłaszcza emocje i instynkty niepojęte dla autystycznego overthinkera xd
@eisil: ludzie to dosyć inteligentne zwierzęta i potrafią wyczuć, czy to, że czegoś nie robisz wynika z tego, że na prawdę nie chcesz tego robić czy z tego, że jesteś niepewny. jeżeli wyczują to drugie, to zależnie od swojej natury będą reagować. jedni będą zachęcać, drudzy wyśmiewać, trzeci przemilczą. w pierwszym przypadku rzadko kiedy ktoś się do tego przyczepi, a nawet jeżeli to będzie to w zupełnie innym charakterze.
Nie można po prostu neutralnie odbierać jakąś czyjąś cechę, upodobanie, sposob bycia,


@eisil: Nie nie można - społeczeństwo funkcjonuje, bo obowiązuje umowa społeczne czyli właśnie takie jak to Ty ująłeś "wymuszanie" pewnych zachowań - bo jak nie to czeka Cię ostracyzm społeczny.

Obecnie żyjemy w takich czasach, że można lać na to ciepłym moczem i zwyczajnie tego nie przestrzegać po całości - bo co Ci grozi, najwyżej się rodzice, albo znajomi
@eisil: jak ja to dobrze znam. Nie cierpię wszelakich imprez, tańczenia, zabaw wodzireja i innych guwien mam to od dzieciństwa, nie czułem tego, nie umiałem i umieć nie chce ani się przełamywać bo tak trzeba. A na wszelkich imprezach rodzinnych zawsze wychodzę na dzikusa bo jak to nie gibasz się do zenka może ty jaki ciepły tomaszku? Je$ać wiejskie podejście do życia. A sprobuj powiedzieć że nie chcesz iść bo się