Wpis z mikrobloga

Witam.Mam do was ważne pytanie.Stoje przed wyborem miasta do studiowania (informatyka) .Interesują mnie Gdańsk ,Wrocław i Kraków.Najbardziej zależy mi na znalezieniu stażu na 2-3 roku w IT(docelowo programista albo data science).Ktore miasto pod tym względem według was wypada najlepiej? Czy ktoś z was mógłby podzielić się swoim doświadczeniem?
PS:Czytałem ostatnio, że w Krakowie ciężko o staż.
#it #informatyka #agh #pwr #pg #gdansk #wroclaw #studia #programista15k #staz #krakow
  • 22
  • Odpowiedz
@Arnold217: Oczywiście że Kraków. xD Największy rynek IT jest w Warszawie, a później w Krakowie, tylko w tym drugim są wyższe średnie zarobki. Poza tym co to znaczy ciężko o staż? Idziesz do comarchu, sabre, Motoroli, czy innej sporej firmy i tyle.
  • Odpowiedz
@Arnold217: Wrocław albo Kraków. O staże teraz ogólnie ciężko, na rynku IT nie ma ciekawej sytuacji, a już szczególnie dla juniorów. Tylko, że za te 2-3 lata już może być całkowicie inna sytuacja i firmy znowu zaczną masowo zatrudniać.
  • Odpowiedz
@Arnold217: Idź tam gdzie miasto Ci się podoba.

Sprawdź sobie program studiów i nie idź przypadkiem na informatykę na Elektronice (lub podobnym wydziale) na PWr bo się tylko będziesz irytował.

Dla mnie Wrocław > Kraków tylko ze względu na to, że masz mniej turystów i mniej zapchane miasto. Tak to dużej różnicy nie ma.
  • Odpowiedz
@DOgi: dlaczego twierdzisz, że w krk jest większy rynek IT? Więcej firm jest w stolicy. Patrząc na oferty pracy to też w krk jest gorzej. Kraków możesz porównywać z Wrocławiem, a nie Warszawą.
  • Odpowiedz