Wpis z mikrobloga

@mickpl: dla kupujących mieszkanie ten program da tyle że zapłacą tyle samo co gdyby rok temu kupili w zwykłym kredycie. Ale już przy budowie domu nie dość że kredyt tańszy to i na materiały mniej wydasz i jeszcze wszystkiego jest pod dostatkiem.
  • Odpowiedz
  • 5
dla kupujących mieszkanie ten program da tyle że zapłacą


@GuliVerGut: A to jeszcze nie wiadomo. Może nie zapłacą i Mariusze tracą teraz ostatnią szansę na pozbycie się ziemniaka. Za to ofertowe zareagowały jak na załączonym obrazku XD
  • Odpowiedz
@mickpl: Dobrze mieć teraz gotówkę i zdolność kredytowa na coś wartego ponad 800k, duże i drogie mieszkania zaczęły nawet tanieć z okolic 820k do 800k.

Po dupie dostali wszyscy poniżej II progu podatkowego, zyskali jak zwykle najbogatsi i deweloperzy.
Wyprzedane zostaje w tym momencie wszystko co nie poszło przy 0.1% stopach, najgorsze gówno z kurników dla zdesperowanych i to jeszcze po absurdalnych cenach.

Kolejny ciekawy element układanki to prognozy inflacji na
  • Odpowiedz
@mickpl czy ty nie pisałeś niedawno że kredyt 2% spowoduje że będą sprzedawali mieszkania po taniości bo nikt nie będzie chciał już wynajmować? xD
  • Odpowiedz
@mrcino:

2% + marża banku.

Wspomnijcie ten komentarz za 3 lata jak będzie kwik, że przez 10 lat ludzie będą płacić raty o 500 zł wyższe niż na zmiennej.

Przecież oprocentowanie BK2 przez pierwsze 10 lat to 2%

Cierpliwi z dobrymi zarobkami zostaną zwycięzcami tego maratonu już niedługo.

Zwycięzcami zostaną ci, którzy ładują się w mieszkania po kule bo ten system premiuje zadłużanie się i gromadzenie mieszkań, nie pracę i dobre
  • Odpowiedz
@mickpl: Czasami mam wrażenie, że wszystkie te podwyżki cen mieszkań z ostatniego miesiąca, to samonapędzająca się machina, z psychologii znane zjawisko jako "samospełniająca się przepowiednia"

Ludzie sami się napędzają, tworzą i czytają artykułu o chwytliwych nagłówkach np. "Cena wzrosła o 200 tyś zł!", czego efektem jest to, że mamy do czynienia z zachowaniem typu "a skoro wszyscy podnoszą ceny, to ja też spróbuje podnieść".

Ale czy to jest zgodne z rzeczywistością?
  • Odpowiedz
@mickpl: mam nadzieję, że nie masz na myśli centrum Warszawy, bo 650 tysi za 3 pokoje w tym rejonie to ostatni raz było chyba w 2010 r.
  • Odpowiedz
obrze mieć teraz gotówkę i zdolność kredytowa na coś wartego ponad 800k, duże i drogie mieszkania zaczęły nawet tanieć z okolic 820k do 800k.


@mrcino: O #!$%@? 20k taniej??? Ale okazja, inwestycja zycia.
  • Odpowiedz
@mrcino: Wątpie. Z tego co wiem ostatecznie marżę banku pokrywa też dopłata. Zbicie inflacji przy takich programach socjalnych tak mocno jest niemożliwe też raczej.
  • Odpowiedz