Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@gandalf_rzulty:

robienie z Wołynia czegoś ponad holokaust


Według mnie niższa półka jeśli chodzi o skalę a wyższa jeśli chodzi o bestialstwo. Screen wrzuciłem ponieważ to kolejna próba usprawiedliwienia mordu i braku przeprosin tym, że Polacy źle traktowali Ukraińców w tamtych czasach a takie wpisy jak ten xica są zwyczajnie podłe.
  • Odpowiedz
Udokumentowanych raptem 33k? Myślałem, że 50k jak IPN podaje.


@BayzedMan: No, bo nikt nigdy tego nie sprawdził szczegółowo w praktyce. Część danych zatarło samo UPA, a Sowieci mieli #!$%@? na to by to zbadać, a jeszcze dochodzi wiele innych czynników. Tu masz jak różne są szacunki:
lycaon_pictus - >Udokumentowanych raptem 33k? Myślałem, że 50k jak IPN podaje.

@Bayz...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty: sorry chłopcze, ale spalenie kilkuset Żydów w stodole przez podpuszczony przez Niemców motłoch, w zemście za kolaborację z Sowietami 1939-41, to nie jest to samo, co zaplanowana odgórnie masowa akcja ludobójcza na 100-150 000 ludzi. Nie ta skala, nie te okoliczności. Polskie władze podziemne, a potem także komunistyczne nigdy nie popierały mordowania Żydów, co więcej, uznawały to za przestępstwo i ścigały. W Polsce nie ma pomników sprawców Jedwabnego. Tymczasem ludobójstwo
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty: Czy pomnik w Jedwabne upamiętnia ofiary czy sprawców? Czy pomnik w Katyniu upamiętnia ofiary czy sprawców? Ile ulic ma Himmler w Niemczech? Nie próbuj stosować relatywizmu moralnego, bo ci to nie wychodzi. I na Ukrainie nikt nie uważa tego za zbrodnię tylko jakiś konflikt na tle etnicznym.
  • Odpowiedz
Screen wrzuciłem ponieważ to kolejna próba usprawiedliwienia mordu i braku przeprosin tym, że Polacy źle traktowali Ukraińców w tamtych czasach a takie wpisy jak ten xica są zwyczajnie podłe.


@Aquamen: Nie, te dwie rzeczy są kompletnie rozłączne. Przeprosiny? Choćby 99% Ukraińców padło krzyżem i przeprosiło to wystarczy jedna grupka Azowa, by polscy naziole dostali piany z pyska. A takowe przeprosiny już Ukraina nie raz złożyła, czy to z ich odpowiednika IPN
  • Odpowiedz
Choćby 99% Ukraińców padło krzyżem i przeprosiło to wystarczy jedna grupka Azowa, by polscy naziole dostali piany z pyska.


@gandalf_rzulty: ale żeś nomen omen chochoła #!$%@?ł XD. Nie dziwne że błazenman polajkował xD

takowe przeprosiny już Ukraina nie raz złożyła, czy to z ich odpowiednika IPN czy od różnych polityków.


@gandalf_rzulty: a to jest po prostu zwyczajne kłamstwo
  • Odpowiedz
ale żeś nomen omen chochoła #!$%@?ł XD.


@pastor_manning: Jeżeli jest w tej tezie coś nieprawdziwego, to wskaż co, a nie piszesz głupoty jak typowy kuc gimbus, który umie tylko pisać szmieszne komentarze.

a to jest po prostu zwyczajne kłamstwo


Wspólne inicjatywy Kościołów działających na Ukrainie

W kwietniu 2013 Wołyńska Rada Kościołów wydała list, w którym potępiła zabójstwa dokonane podczas rzezi wołyńskiej, wezwała do przebaczenia i budowania dobrosąsiedzkich stosunków polsko-ukraińskich, nazywając je
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45 #!$%@?, #!$%@? mać.
I że jeszcze ktoś ma czelność mówić że nie powinniśmy wypominać Ukraińcom tego mordu.
Powinniśmy, ze zdwojoną siłą, za tą pomoc którą od nas otrzymali. Albo zaczną się kajać, zaczną niszczyć pomniki Suchewycza, albo niech nie dziwią się że mamy już dość nadstawiania własnego karku w ich imieniu.
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45: Lubię ludzi z pasją, ale niestety nie jesteś historykiem i nie potrafisz używać metodologii naukowej, dlatego kacapskie trolle i pożyteczni idioci wykorzystują brak twojej wiedzy, a ty dajesz się w to wciągnąć.

Kacapy powołują się na wpisy (screeny) użytkowników, którzy wskazują na przyczyny ludobójstwa dokonanego przez Ukraińskich nacjonalistów i Ukraińców. Te "przyczyny" przekształcają na "usprawiedliwianie ludobójstwa" i sieją swoją propagandę.

Jeżeli pracodawca nie płaci lub oszukuje swojego pracownika z wypłatą
  • Odpowiedz
No chyba, że wskazanie przyczyn ludobójstwa, zarówno po jednej jak i drugiej stronie uważasz za "usprawiedliwianie", to nie mam więcej pytań.


@neeet: xDDDDDDD

Niestety ale te wysrywy, to nie są żadne ''przyczyny ludobójstwa'', tylko półprawdy albo zwykłe kłamstwa osoby nie mającej wiedzy o historii.

Gdy weźmiesz do ręki różne naukowe opracowania, to jego pierdy mijają się w całej rozciągłości z prawdziwymi przyczynami rzezi i w sumie stawiają Ukraińców w gorszym
  • Odpowiedz