Wpis z mikrobloga

@gandalf_rzulty: To co wrzuciłeś to nie są żadne przeprosiny władz Ukrainy, tylko prywatne inicjatywy, albo stanowisko kościołów.

Nie wiem co ma do tego papież Franciszek, reprezentuje Ukrainę, czy co?

Na normalnym forum historycznym dostałbyś 24h na udowodnienie swoich tez, a potem ban za
  • Odpowiedz
Gdy weźmiesz do ręki różne naukowe opracowania, to jego pierdy mijają się w całej rozciągłości z prawdziwymi przyczynami


@vanillla_guy: No i na tym zakończmy tę dyskusję, bo skoro jesteś mądrzejszy od naukowych opracowań, które nazywasz "pierdami", to i nasza dyskusja będzie takim bezsensownym "pierdem". Elo
  • Odpowiedz
@neeet: Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Nazwałem ''pierdami'' bzdury wykopka i odesłałem do naukowych opracowań, z których wynika coś zgoła odmiennego niż jego mierna, uczuciowa publicystyka.

Jak nie idzie ci czytanie po polsku, to streszczenie możesz poznać w formie audiowizualnej, w ostatnim wywiadzie prof. Motyki u Zychowicza. Jakoś tak się składa, że nie mówił tego co wykopkowe ciasteczko.

Elo
  • Odpowiedz
@neeet: jasne, jasne.

Kiedy ja piszę, że niemieccy żołnierze walczyli zażarcie, nawet dzielnie, to wtedy słyszę bez mrugnięcia okiem, że ''wybielam nazizm'', albo ''gloryfikuję''. Albo, gdy piszę, że alianckie naloty były zbrodnicze, to ''wybielam Niemców''.

A tu koleś pisze, że główny autor ludobójstwa nie ma z nim nic wspólnego, to to nie jest wybielanie. Inny koleś pisze, że ''Polacy nie byli bez winy'', klasyczny victim blaming, to też nie jest
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45: trochę mnie przeraża ten fanatyzm w obronie Bandery i UPA, dlaczego Ukraińcy nie chcę się cofnąć mimo że sami pod skórą czują że coś z tą "tragedią wołyńską" jest nie tak jak mówią ich historycy? Przecież taka postawa Ukrainy to tylko paliwo dla ruskiej propagandy i woda na młyn dla ukrofobii. Sam mam kolegę z Ukrainy i to kurde gość taki jak Ja ale kiedy temat schodzi na Wołyń
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: to bardzo prosto da się wytłumaczyć. Ukraina nie ma zbyt wielu bohaterów narodowych do wyboru. Przez wiele lat upamiętniała ukraińskich żołnierzy w szeregach Armii Czerwonej i kontynuowała kult Wielkiej Wojny Ojczyźnianej z czasów sowieckich. Gdy w 2014 roku Rosja zajęła Krym i wybrano nowego prezydenta, czyli Petro Poroszenkę, na gwałt zaczęto szukać innych bohaterów, niekojarzących się z Moskwą. Padło na UPA - pozornie idealnych kandydatów. Prawdziwie ukraińscy, a nie
  • Odpowiedz
Póki co, to sam z siebie robisz durnia i manipulatora, bo wskazałem ci konkretny wpis, konkretnego użytkownika. A ty się odniosłeś do wpisu i screena kogoś zupełnie innego i na tym wywiodłeś swoją odpowiedź.


@neeet: odnoszę się do cytatów ze screenów. Z nich wynika jedno. Jeśli dla ciebie to nie jest wybielanie, to nie mamy o czym gadać.
IIWSwKolorze1939-45 - >Póki co, to sam z siebie robisz durnia i manipulatora, bo wska...

źródło: 945b22aeaf323ae749d219ae7f5d14ea85f9b967a8c6157518bc16ba09e827c3

Pobierz
  • Odpowiedz
@OjciecBonifacy: kogo obchodzą wymuszone i nieszczere przeprosiny? Dlaczego nie chcą odblokować ekshumacji? Poznajmy skalę zbrodni i potem niech przepraszają albo i nie przepraszają, ale sprawę ekshumacji trzeba załątwić teraz bo niedługo wymrą ostatni Ukraińcy którzy mogą nam powiedzieć gdzie szukać ofiar.
  • Odpowiedz
  • 2
Mam ciarki na plecach czytając ten wpis, a jednocześnie świadomość, że i moi pradziadkowie zginęli z rąk banderowców. Babcia z bratem cudem uniknęli śmierci, bo ich matka kazała im uciekać, w pole i dzięki temu uniknęli śmierci. Działo się to we wsi Rusionowe Beresteczko/Złoczówka.
  • Odpowiedz