Wpis z mikrobloga

@m2times: Ja w pko mam nadpłaty bez prowizji i za rekalkulacje też nic nie pobierają, więc nadpłacając co miesiąc mam gwarantowany zysk 8% z inwestycji ( ͜͡ʖ ͡€)
@bluejay: z czego 8% ? Jak z wartości mieszkania/wynajmu to dalej są to zmienne o pewnym (moim zdaniem obecnie sporym) ryzyku, moim zdaniem lepiej wejść w konto oszczędnościowe, w mBanku np. spokojnie dają 8% w skali roku do pół miliona, może nie jest to jakoś mega dużo ale pewnie idzie podbić limit. Plus dla spokojnej głowy wolałbym mieć dużą gotówkę w razie, gdyby coś mi się wysypało. W dłuższym terminie nawet
będziecie nadpłacac ponad 34k miesięcznie?


@bluejay: @Zarzutkkake U mnie w pracy jest małżeństwo, które jeździ ciężarówkami. Mają łącznie 65k PLN pensji co miesiąc - z tego co z nimi rozmawiałem to 15k PLN przeznaczają na rehabilitację chorego syna w Polsce, a reszta na inwestycje i nadpłaty.
@PfefferWerfer są zaradni i nie szukają wymówek. Znam matke dwójki dzieci, która wszystkim dookoła mówi, że lepiej sie jej żyje po rozwodzie pomimo wegetacji i utrzymywania sie z alimentów oraz nieposiadania żadnych oszczędności. Także jedni mają stabilność zarabiając 65k zł a innym wystarczy 3500 zł miesięcznie i będą wmawiać dla innych, że jest super.