Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#!$%@?ło mi, czy właśnie zaczynam zdrowieć? 38 lvl, ~15 lat wyższa kadra zarządzająca, rozwój organizacji bla bla, od pięciu lat IT w bardzo porzadanej niszy jeśli chodzi o stanowisko i zestaw skilli. Rodzina, #!$%@?, ale też jest.
Ale.
Od gówniarza uwielbiałem majsterkować (dziadek był mocno wyprzedzającym tamte czasy inżynierem i stąd smykałka). Jak kupowałem jakieś nieruchy to sam remontowałem, jak auto się zesrało to sam robiłem, zmywarka się #!$%@?ła to samo itd.

Jednak ostatni miesiąc robiłem dla różowej wymarzony taras. Tak od zera. Sam zaprojektowałem i zrobiłem + zrobiłem meble, kwietniki, parapety, mała architekturę z litego drewna. Bajery z automatycznym systemem chowania leżaków, hamak schowany pod półka, kontrola wilgotności i UV badyli, zadaszenie, oświetlenie... I #!$%@? nigdy w życiu tak nie wypocząłem jak przy tej pracy, a przy okazji zrozumiałem, że tworzenie mnie najbardziej jara i napędza. Teraz robię jaskinię testosteronu 20m2 w nieużywanej części "pół piwnicy". Trzy dni za mną, a już widać zmianę i koncept. Mógłbym tam siedzieć całą noc i to robić.
Taras i to co teraz tworzę dzisiaj oglądał mój przyjaciel prowadzący od 30 lat firmę budowlaną. Gbur jak #!$%@?. A nawet on powiedział, że "tak się nie robi strata czasu, no ale dobrze Ci to wyszło ".

Może by tak rzucić te korpo i zacząć robić to co sprawia przyjemność? Jak teraz sytuacja z potrzebami na fachowców?

#praca #it #budowlanka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Co wybrać

  • Dalej to co jest 36.4% (110)
  • Murarz tynkarz akrobata barista 63.6% (192)

Oddanych głosów: 302

  • 30
@mirko_anonim: jeżeli przy zajęciach związanych z budowlanką (taras, piwnica, etc.) odpoczywasz to traktuj to jak hobby. Jeśli robota w IT Cię nie zabija i nie musisz siedzieć po nocach i wszystkiego poświęcać żeby wyrwać jakiś hajs, to pracuj dalej w IT, a budowlankę i majsterkowanie zostaw jako hobby po godzinach. Sam siedzę w IT (aktualnie bardziej procesy IT), a grzebanie w samochodzie mam jako hobby. Źle jest, jak hobby staje się
@mirko_anonim: też tak mam, od zawsze lubiłem majsterkować ale no poszedłem w pieniądze i siędzę w IT. Ale przyszłościowo też bym bardzo chciał coś 'tworzyć' namacalnego. Bardzo lubię pracować przy drewnie... szkoda że do takich rzeczy potrzeba zaplecza, miejsca i trochę środków. Idź w to. Rób to co lubisz.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja bym robił jedno i drugie. Musisz zrozumieć to co rozumie 22 letni programista. Programowanie to super pasja, a co innego robić chałturę dla klientów. Póki co robisz to co Tobie się podoba w budżecie, który sam ustalasz. Przemyśl to


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
@mirko_anonim: Nie musisz od razu rzucać korpo żeby zająć się innym zajęciem. Zareklamuj się, zacznij szukać zleceń i zobaczysz czy będą spływać zapytania - bo na starcie na pewno nie będzie tego pełno. Gdy zapytań będzie 1-2 to na pewno połączysz to z swoją aktualną robotą, a jeśli zostaniesz zasypany klientami to wtedy możesz rzucić regularną pracę i zacząć nową karierę. Nie trzeba tutaj ryzykować i rzucać dotychczasowej pracy w #!$%@?,