Wpis z mikrobloga

@mickpl: @PanieAreczku
Początek roku 2021 zamawiałem komplet okien.
Firma, która montowała zadzwoniła do mnie, czy mogą porobić zdjęcia do swojej galerii.
Przy okazji podpytalem o sytuację. Ruch zmniejszył się do 20 procent vs q1 2021, a ceny wzrosły o 50 procent.
Płaczą, bo okien nie produkują, tylko kupują, więc nie mają wpływu na ceny.
Do 20 procent, a nie o 20 procent.
Dom Development ostatnio sami napisali, że podnieśli ceny i testują odbiór bo mają obowiązki wobec akcjonariuszy. Na tym polega odpowiedzialność XD


@mickpl: akcjonariusze mają prawo wymagać od spółki wypracowania jak największego zysku, bo większość akcjonariuszy właśnie po to te akcje kupuje by na nich zarobić, to akurat bardzo sensowne wytłumaczenie. Co najwyżej możemy się sprzeczać czy rzeczywiście więcej zarobią podnosząc ceny.
@mickpl no i domd krótko i szczerze mówi, że robi biznes a nie działalność misyjną. Ma chętnych na produkt to sprzedaje po optymalnej cenie. PiS wtenczas szykuje kolejne frykasy aby kupić głosy ludzi, którzy biednieją na własne życzenie
@mickpl: jak szukałem ostatnio glazurnika do łazienki to mi jeden zaśpiewał 3k pln od metra łazienki. Ponad 15k za zrobienie łazienki. posrało ich chyba. Za te pieniądze to sam będę mógł zrobić(nawet będę mógł #!$%@?ć 2 razy).