Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budowa #budujzwykopem #budownicto #gospodarka

Update z mojej małej budowy. Nastroje na rynku są cudowne. Tzn. Cudowne dla mnie, jako inwestora. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego firmy od okien zabijają się z ofertowaniem? Czas oczekiwania na wycenę: same day. Od początku roku spore rabaty, zleceń brak lub niewiele. Montaż możliwy w ciągu miesiąca od złożenia zamówienia. A przypominam, mamy LIPIEC. Szczyt sezonu.

Myślę że @mickpl należą się przeprosiny od wzrostowiczów. Jeszcze nie wiecie, albo wiecie i robicie dobrą minę do złej gry, ale popyt siadł i bk nie czyni rewolucji.
  • 32
@fff112: Moje doświadczenia są zgoła odmienne. Wszyscy za granicę nie wyjadą. A tam też siadło, w Niemczech nawet mocniej niż u Nas w Polsce. @hehe_ ale to dotyczy wszystkiego - od żwiru/ogrodzenia po beton/bloczki/robocizne ssz.

Wszystkich mirków plusujących ten komentarz zawołam jak zrobie SSZ, żeby pokazać realne koszty budowy fajnego, nowoczesnego i bardzo przemyślanego domu.
@PanieAreczku: W zasadzie jak Ci polscy fachowcy się rozproszą na wszelkie kraje zachodu to w zasadzie nie ma jakiegoś wpływu na rynek całej UE i krajów co w niej nie są bo i tak im się tam opłaca pracować bo muslimy czy czarni tego robić nie będą, co najwyżej ukry lub bałkańce pracują.
Co do stanu surowego zamkniętego to nie chcę Cię Mirek straszyć, ale prawdziwe koszty się zaczną jak będzie
@fff112: wykonczeniowki sie w ogóle nie boje. Umiem samemu sporo i mam kolegów co w tym siedzą i od dłuższego czasu pytają kiedy w końcu wystartuje z budowa, to oni chętnie mi pomogą, ja im w jakichś tematach, oni mi w innych.
@perfumowyswir: true nawet na moim #!$%@? podradzymińskim działki szlag trafił. Chociaż sie nie dziwię bo do roboty jadę krócej w wwa jak niektórzy mieszkańcy komunikacja miejską
@PanieAreczku: Jesteś jednym z nielicznych. Też sobie sporo rzeczy robiłem sam, znajomy mi wiele pokazał więc zaoszczędziłem, teraz ludzie w większości nie robią prawie nic sami bo mają dwie lewe ręce, a trzeba płacić za czyjąś robotę...
nie, przejście będzie inne. Od bez różnicy cenowej do za mniej to ja nie robię bo dokładać nie będę. I zamknie się kolejna grupa firm na rynku. Ci co zostaną zaczną podnosić ceny i wydłużać terminy. I zamkniemy kółko.


no tak to dziala, ale pod warunkiem, ze ci co sie zawineli znalelzi szybko rownie intratne zrodlo zarobku, owszem roboty w brod, ale nie za stawki z budowlanki....

@Bad_Wolf:
Update z mojej małej budowy. Nastroje na rynku są cudowne. Tzn. Cudowne dla mnie, jako inwestora. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego firmy od okien zabijają się z ofertowaniem? Czas oczekiwania na wycenę: same day. Od początku roku spore rabaty, zleceń brak lub niewiele. Montaż możliwy w ciągu miesiąca od złożenia zamówienia. A przypominam, mamy LIPIEC. Szczyt sezonu.


@PanieAreczku: Akurat okna mają teraz mniej gorący okres. Najwięcej im schodzi wiosną i
@dr_minorek: nie zgadzam się z tym, że montaż w wakacje to tylko dla debili czy nieogarów. Od stycznia tego roku permamentna promka na okna i rolety. Teraz sierpień to jest szczyt. Jak ktoś zaczynał budowę na wiosnę (wiekszosc inwestorow), to w sierpniu ma sso ogarniete i leci z oknami. Ekipa od stanu surowego dostępna w ciagu miesiąca. Kończą aktualną budowę i z pocałowaniem rączki Pana inwestora Areczka wchodzą do mnie. Nie
@PanieAreczku: Może to zależy od regionu. U mnie (okolice Warszawy) aktualnie nie mogę doprosić się o chociaż jedną wycenę wykonania przyłącza wod-kan. Dzwoniłem do 6 wykonawców i żadnemu nie chce się nawet zrobić wyceny bo mają tyle roboty. Co do innych wykonawców to faktycznie, nie miałem problemów z ich dostępnością raczej (miałem SSZ z końcem marca), ale jak porównuję ceny do tego co otrzymywali znajomi w zeszłym roku, to jest oczywiście
@dr_minorek: u mnie przyłącze wod kan od ręki. Ale to akurat po znajomości więc można powiedzieć, że się nie liczy. Poza Warszawą widocznie dużo mniej roboty, bo autentycznie można sobie na luzie wybierać wykonawców i dostawców.
@PanieAreczku: u mnie to samo. W zeszłym tygodniu wycena okien tańsza o 25% niż to samo w zeszłym roku. Wiązary na dach ok 10% taniej. Stał za 3600 brutto. Ekipy jak dałem ogłoszenia na oferteo to chyba że 20 się zgłosiło. Ogólnie też mam odczucie że teraz jest dobry czas na budowanie domku