Wpis z mikrobloga

Witam szanowne grono z tagów #gitara #gitaraelektryczna
Lubie grać z podkładem muzycznym z komputera. Mam piec, multiefekt i osobno komputer z którego włączam podkład na Winampie.
Czy istnieje jakiś interface pod USB, który pozwoli mi grać bez pieca? Chodzi o to żebym mógł jednocześnie w tych samych głośnikach komputera słyszeć Winampa i gitarę. Nie interesuje mnie nagrywanie. Wcześniej podłączałem gitarę pod AUX i używałem GuitarRig i sterowniki ASIO4All i niestety Winampa nie mogłem używać w tym samym czasie.
Myślę o zakupie Zoom U-22.
kidi1 - Witam szanowne grono z tagów #gitara #gitaraelektryczna
Lubie grać z podkłade...

źródło: hhhhhhhhhhhhh

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@kidi1: Jak grasz z interfejsem i pluginem, to po prostu wrzuć w interfejs ścieżkę, jakiej chcesz słuchać czystą i niech leci podczas nagrywania na drugą z pluginami, efektami, itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@cebix: Ale ja nie chcę żadnych pluginów ani nagrywać, chcę słyszeć gitarę i Winampa lub inny odtwarzacz w jednych głośnikach od komputera.
  • Odpowiedz
To musisz to zrobić w jednym programie, musisz mieć program, który zmiksuje te dwie rzeczy, Winamp odpada. "Interface pod USB bez pieca" to wymusi, nie ma innej opcji. Będziesz wtedy grał na cyfrowym pluginie emulującym wzmacniacz i inne bajery. A do tego zmiksujesz sobie podkład, który będzie leciał w tym samym czasie, co plugin będzie przetwarzał to, co dostaje po USB.
  • Odpowiedz
Mam piec, multiefekt (...)


@kidi1: a nie masz wyjścia słuchawkowego w multiefekcie albo w piecu? Ja mam taką wtyczkę https://riff.net.pl/komba-gitarowe/58081-nux-mighty-plug-mp-2-wzmacniacz-sluchawkowy-do-gitary-i-basu-6936257207739.html podłączoną do wejścia liniowego w komputerze, z wejścia liniowego sygnał szedł na głośniki, nie gryzło się to z dźwiękami z kompa, było trochę ustawiania żeby ograniczyć brum ale może 30 minut to trwało. Żeby było wygodniej to dorobiłem sobie do tego przejściówkę żeby na biurku stała bo wkurzała mnie przy gitarze.
aarahon - >Mam piec, multiefekt (...) 

@kidi1: a nie masz wyjścia słuchawkowego w mu...

źródło: zzzzzzzz3

Pobierz
  • Odpowiedz
@kidi1: myślałem że szukasz rozwiązania żeby mieć w jednym urządzeniu zarówno gitarę jak i dźwięk z komputera, ale doczytałem że niekoniecznie o to chodzi, sorry!
  • Odpowiedz