Wpis z mikrobloga

English breakfast oczywiście na Tak, bo lata ewolucji nas ukształtowały w ten sposób, że smakuje nam to co słone i tłuste.

Poza tym, no cóż, łatwo nie jest. Jeśli sam sobie nie gotujesz to musisz albo znaleźć coś co ujdzie, albo się przyzwyczaić. Ziemniak w mundurku przekrojony na pół i zalany fasolką z puszki to może być obiad.
Kanapki:
Jajko, rzeżucha, majonez.
Bekon, kurczak, sałata, majonez.
Kurczak, pomidor, majonez.
Bekon, pomidor, sałata,
@Mega_Smieszek: Brytyjska kuchnia nie jest jakieś wyszukana, ale czy jest gorsza od innych północno i zachodnioeuropejskich kuchni, typu niderlandzka, niemiecka czy szwedzka? Myślę, że są na podobnym poziomie. A ten stereotyp nie wziął się z tego, że w czasie wojny było racjonowana żywność i nie było dostępnych wielu towarów i amerykańscy żołnierze stacjonujący w UK myśleli, że tak wygląda brytyjska kuchnia?
@Mega_Smieszek: Ja lubie English breakfast, shepards pie, toad in hole. Zalezy gdzie sie je, jak najtansze cafe to wiadomo ze tna na skladnikach. W drozszych jest lepiej. Tak samo sausage z aldiego nie bedzie taki jak od butchera.
Ale prawdq ze ogolna jakosc jedzenia jest duzo gorsza. Wejdziesz na ich pyszne zamowisz sushi z dobrymi ocenami to dostaniesz jakosci gorszej niz z biedry gotowe. Pizza tak samo, zamowisz ala wloska to
Najlepsze jest to że Anglicy wiedzą że mają kijową kuchnie i nie używają przypraw a jedzenie jest mdłe a i tak nic z tym nie robią bo tak jest i koniec. zaraz lecę do Polski to Anglik z pracy mi powiedział że w końcu uwolnie się od fish and chips I będę jadła normalne jedzenie. Anglicy pod tym względem są całkiem zabawni ale ich nie rozumiem dlaczego nic z tym faktem nie
Irlandii wołowina pierwsza klasa wiec i w takim maku cz burgerkingu czuć różnice jak między niebem a ziemią


@nicniewiedzacy: Te same spostrzezenia mam sprzed paru lat. Bedac w Irlandii duzo jadlem w BK i pamietam jak postawili u mnie na dzielni BK i podjarany poszedlem sie najesc i po kilku gryzach chcialem powiedzic "a co to za gowno?"
Anglicy pod tym względem są całkiem zabawni ale ich nie rozumiem dlaczego nic z tym faktem nie robią.


@Momplicatedmonger: Bo lubią to jedzenie. Tak jak my lubimy schabowego mimo, że żadna wyszukana kuchnia to nie jest. Ot kotlet ze świni w bułce i jajku. Generalnie ludzie lubią jeść to co jedli jak się wychowywali. Polak może wyjechać do Tajlandii czy Japonii gdzie jedzenie jest świetne ale koniec końców po czasie i