Wpis z mikrobloga

@adhsklusljhagxnki: Dla siostry to myślę, że 1500-2000 by było spoko, chyba że masz 18 lat i nie pracujesz to wiadomo, że to sporo kasy więc tysiak będzie ok.

Natomiast wyliczanie sobie co ile kosztowało i dzielenie całości na ilość gości, żeby obliczyć ile powinno się dać to dla mnie głupota. Jakieś dziwne przekonanie w ludziach, że wesele powinno się zwrócić xD Wiadomo, że nie przyjdzie się z pustymi rękami, ale no
@adhsklusljhagxnki: pracuje od roku w obiekcie hotelowym organizując wesela.
Jeśli jesteście ciekawie kosztów: Przestawiam Wam jak to mniej więcej się kształtuje dla wesela na 100 osób.

Menu od 330zł.
Standardowe menu, jedna cześć serwowana, druga bufetowa. jedzenia jak to na polskich weselach bardzo dużo bo kalkulowane na 8h. Dania ciepłe, zimne, ciasta, kawa, sok.
Tort weselny. 25zł/os.
W przypadku swojego tortu lub ciasta opłata talerzykowa to 15zł/os.

Napoje
Open bar (piwo,
@adhsklusljhagxnki: dałbym od 1500 zł. Wyprawienie wesela w lokalu ze wszystkim kosztami (dosłownie wszystkimi, DJ/orkiestra itd.) to ok od 550 zł na osobę (wliczając wszystkie koszta), do tego nocleg, pokoje mogą kosztować od 100 w górę, zależy od domu weselnego.
@adhsklusljhagxnki jeśli wesele bez poprawin i nocleg nie w hotelu to dając 1000 za parę siostra wyjdzie na zero. Teraz tyle wkładam do koperty jak idę do znajomych na wesele. A to ile powinieneś dać rodzeństwu to już twoja sprawa. Ja mojemu dałbym więcej, ale nie znam twoich relacji z siostrą i tego ile zarabiasz.