Wpis z mikrobloga

@adhsklusljhagxnki no tak, wyobraź sobie, że idąc do pubu zapłacisz mniej niż w restauracji michelin. Jak ktoś robi wesele w stodole, to będzie tańsze niż w zamku. Trochę rozsądku jest wyznacznikiem tutaj, biorąc pod uwagę bliskość relacji i koszta, a nie jakiś taryfikator z wykopu. Nie musisz nic dawać, to nie jest obowiązek.
@dzakubmwo: No to super! Chwali się że finansujesz zabawę i imprezę 100+ osób (czyli z 60k pewnie minimum aktualnie) :) Ale co to ma do rzeczy? Jak Cię stać to możesz ludziom kupować diety, finansować życie i ogólnie przelewać znajomym i rodzinie po 1000 zł co miesiąc. Spokojnie, nikt ZA TO nic Ci nie zrobi. Ale nie mierz swoją miarą innych. Nie każdy mówiąc "zrobimy może sylwka w góach, ogarnę wszystko"
@adhsklusljhagxnki
Zależy od zarobków. Ja daję 500 (1 dzień) i 1000(2 dni). Jakbym pracował za najniższą, to pewnie bym tyle nie dał. Nie zamierzam kalkulować czy to się parze młodej zwróci i nie zamierzam też finansować całego przedsięwzięcia. Jak kogoś nie stać na organizacje wesela to niech go nie robi i tyle.

Tym bardziej, że znalazłbym kilka innych sposobów spędzania wolnego czasu za te pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Loloman: A jak zapraszasz kogoś do domu na kawę to też każesz mu płacić za siebie czy kawa w termos i opłata klimatyczna? Czym innym jest zaproszenie kogoś a czym innym wspólna organizacja. Jeśli zapraszam kogoś na wyjazd to znaczy, że mam dla niego miejsce i nie musi się o nic martwić, natomiast w przypadku jak organizuje coś ze znajomymi to wspólnie ponosimy koszta. Nie nie jestem milionerem czy nawet 1/3
tysiąc to za mało miras :) większość par daje 1-1.5k nawet bez noclegu. do tego jesteś bratem. niech siostra wie, że może liczyć na Ciebie bardziej niż na innych :) proponuję 2-2.5k. oczywiście wszystko zależy od tego czy jesteś samodzielny/masz pracę itp. bo jeśli masz 16 lat to nie było tematu xd