Wpis z mikrobloga

Silna gospodarka jest wtedy gdy państwo jest silne, gdy państwo wspiera pracowników, podwyższa płace minimalną, egzekwuje kodeks pracy.

Gdyby nie płaca minimalna i minimalne warunki zapewnione przez państwo polskie to wielu ludzi dzisiaj pracowałoby za bochenek chleba w koszmarnych warunkach.

Gdy mój tato wchodził po komunie na rynek pracy po politechnice jako magister inżynier budownictwa to mój tato pracował za płace MINIMALNĄ robiąc bezpłatne nadgodziny (dużo ich było) i często pomagał robotnikom (to nie było formalnie jego obowiązkiem), którzy też byli traktowani jak szmaty. I oni MUSIELI to robić, takie warunki pracy były wszędzie. Wtedy państwo było jeszcze bardzo słabe.

Czy chcecie żeby pracownik był traktowany gorzej niż pies na zachodzie? Przecież gdyby nie państwo to biznesmeni płaciliby dzisiaj po 3 złote na godziny, a prace wykonywano by bez narzędzi, wózków widłowych bo byłoby taniej xD

Nie łudźcie się, że pracodawcy płaciliby więcej gdyby nie obciążenia podatkowe, składki itd. Tę niezapłaconą część schowaliby do własnej kieszeni.

#pracbaza #praca #ekonomia
Pobierz Glimpse0fTheFuture - Silna gospodarka jest wtedy gdy państwo jest silne, gdy państwo ...
źródło: biedaa
  • 68
takie kocopoly piszesz, ze sie tego czytac nie da. Najpierw: cyt "Jako bonus w wielu miejscach podwyżki płacy minimalnej sprawiają że wykwalifikowany pracownik zarabia tyle co sprzątaczka. No ale ty masz jakieś takie komusze tendencje, to nie będzie ci przeszkadzało jeżeli za 3-4 lata będziesz zarabiał tyle co sprzątaczka, prawda?"

a chwile pozniej: cyt"no faktycznie, bo wszyscy zarabiają minimalną :D Absolutnie nie ma żadnych ofert pracy powyżej minimalnej."

Przeciez kiedy jestes wykwalifikowanym
Gdy mój tato wchodził po komunie na rynek pracy po politechnice jako magister inżynier budownictwa to mój tato pracował za płace MINIMALNĄ robiąc bezpłatne nadgodziny


@Glimpse0fTheFuture: no tu u mnie bylo zupelnie na odwrot, moj ojciec w tym samym okresie miej wiecej wchodzil na rynek pracy i w miesiac robil tyle co moi dziadkowie w rok. Takze to, ze u ciebie biedowali to nie znaczy ze wszedzie tak bylo. Znajomi co
Gdyby nie płaca minimalna i minimalne warunki zapewnione przez państwo polskie to wielu ludzi dzisiaj pracowałoby za bochenek chleba w koszmarnych warunkach.


@Glimpse0fTheFuture: no widać to było w Niemczech. Przed 2015 rokiem kiedy wprowadzili minimalną to większość przymierała tam głodem.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Przecież przedsiębiorstwa w ostatnim czasie mają rekordowe zyski(w szczególności firmy informatyczne i banki w czasie covidu), a mimo to ludzie podwyżek nie dostają...


@Glimpse0fTheFuture: to że bank ma rekordowe zyski to sie nie przekłada na resztę, wręcz ta reszta musi płacić więcej bo urosły im raty leasingów/kredytów... Skądś te zyski się biorą.
Co więcej nie tylko banki miały rekordowe zyski, ale i firmy energetyczne i ORLEN bo przedsiębiorcom wszystkim urosły znacznie
@geronimo80: Jeżeli przedsiębiorca nie radzi sobie z zapłaceniem pracownikowi wynagrodzenia minimalnego to niech sam pracuje.
Przecież Polska i tak jest znana z niższych kosztów prowadzenia działalności gospodarcze w skali EU. Zresztą prowadzenie biznesu nie jest dla każdego, jak wielki biznesmen nie radzi sobie na i tak już tanim rynku pracy to niech zamyka swój wizjonerski byznes oparty na cięciu kosztów i idzie na etat.

O wzrost płacy minimalnej płaczą najgorsze zatęchłe
Jeżeli przedsiębiorca nie radzi sobie z zapłaceniem pracownikowi wynagrodzenia minimalnego to niech sam pracuje.


@Glimpse0fTheFuture: ok czyli jesteś za wzrostem bezrobocia i utrzymywaniem pasożytów z podatków.... fajnie.
Raczej powinno być tak, że jak ktoś nie potrafi sobie wynegocjować lepszej pensji niż X to powinien zarabiać X a nie że państwo sztucznie podnosi...

Przecież Polska i tak jest znana z niższych kosztów prowadzenia działalności gospodarcze w skali EU.


@Glimpse0fTheFuture: niższe taaa
@geronimo80: Podaż pieniądza, która nie ma pokrycia w wyprodukowanych dobrach czy oferowanych usługach oczywiście wpływa na inflację, ale od 2021 roku zmagamy się z uciążliwą inflacją, bo zostały zerwane łańcuchy dostaw, ten przesmyk został zablokowany, covid, później wojna...

Ludziom trzeba trochę ulżyć podnosząc właśnie płace minimalną, bądź wyrozumiały. Nie każdy jest inteligentem by móc się kształcić i więcej zarabiać.
@Glimpse0fTheFuture:
no jasne #!$%@? powinniśmy ulzyć (choć ulżyć jest mocno nie miejscu bardziej pasuje "zrobić dobrze") plebsowi który pakuje nas w większe bagno głosując na pisiorów rozdających hajs.
A co niech im się żyje lepiej, bo jedyne co zrobili to poszli głosować na komunistów.
No to jeżeli ktoś jest zbyt głupi żeby lepiej zarabiać, to może zawsze pracować więcej/ciężej.
W USA nawet białe kołnierzyki często #!$%@?ą na uberach po pracy/weekendy. To
@geronimo80: I w jednym punkcie się zgadzamy, ceny paliw są całkowicie oderwane od wartości baryłki ropy na rynku. To jest decyzja jedynie partyjna aby PIS miał więcej pieniędzy na realizację swoich programów partyjnych/prowadzenie kampanii.

Uwierz mi, też jestem za zmodyfikowaniem albo i usunięciem niektórych programów socjalnych jak wyprawka+, laptop+, 13 i 14 emerytura... Lepiej gdyby emerytura była normalnie w świecie waloryzowana.

Mam nadzieję, że nie chcesz tu wysyłać emerytów do ubiera,
I w jednym punkcie się zgadzamy, ceny paliw są całkowicie oderwane od wartości baryłki ropy na rynku. To jest decyzja jedynie partyjna aby PIS miał więcej pieniędzy na realizację swoich programów partyjnych/prowadzenie kampanii.


@Glimpse0fTheFuture: dokładnie, za co odpowiadają głównie leniwe przegrywy na minimalnej i pasożyty w ogóle nie pracujące.

Uwierz mi, też jestem za zmodyfikowaniem albo i usunięciem niektórych programów socjalnych jak wyprawka+, laptop+, 13 i 14 emerytura... Lepiej gdyby emerytura
@geronimo80: Ale nawet w tych ,, lepszych" pracach ludzie wcale tak dobrze nie zarabiają. To jest problem. Prawie cała budżetówka z nauczycielami na czele zarabiają stosunkowo niewiele. Jeżeli ktoś nie ma wsparcia finansowego to za 4-5 tysięcy złotych miesięcznie w dużym mieście nie będzie żył za dobrze.

Zresztą z tymi kwalifikacjami to ludzie też przesadzają. W Szwajcarii taki maszynista naprawdę ma dobrze, a w Polsce maszyniście by się powiedziało, że ma
Ale nawet w tych ,, lepszych" pracach ludzie wcale tak dobrze nie zarabiają. To jest problem. Prawie cała budżetówka z nauczycielami na czele zarabiają stosunkowo niewiele.


@Glimpse0fTheFuture: ale to jest efekt #!$%@? podwyżek minimalnej.
Przedtem tak się nie zariabało. Ale jarek woli robić dobrze plebsowi a ty przyklaskujesz.
Pisałem ci wyżej że za 5 lat sam będziesz zarabiał minimalną jak tak dalej pójdzie. 8 lat temu 1,5mln ludzi zarabiało minimalną, obecnie