Wpis z mikrobloga

Silna gospodarka jest wtedy gdy państwo jest silne, gdy państwo wspiera pracowników, podwyższa płace minimalną, egzekwuje kodeks pracy.

Gdyby nie płaca minimalna i minimalne warunki zapewnione przez państwo polskie to wielu ludzi dzisiaj pracowałoby za bochenek chleba w koszmarnych warunkach.

Gdy mój tato wchodził po komunie na rynek pracy po politechnice jako magister inżynier budownictwa to mój tato pracował za płace MINIMALNĄ robiąc bezpłatne nadgodziny (dużo ich było) i często pomagał robotnikom (to nie było formalnie jego obowiązkiem), którzy też byli traktowani jak szmaty. I oni MUSIELI to robić, takie warunki pracy były wszędzie. Wtedy państwo było jeszcze bardzo słabe.

Czy chcecie żeby pracownik był traktowany gorzej niż pies na zachodzie? Przecież gdyby nie państwo to biznesmeni płaciliby dzisiaj po 3 złote na godziny, a prace wykonywano by bez narzędzi, wózków widłowych bo byłoby taniej xD

Nie łudźcie się, że pracodawcy płaciliby więcej gdyby nie obciążenia podatkowe, składki itd. Tę niezapłaconą część schowaliby do własnej kieszeni.

#pracbaza #praca #ekonomia
Pobierz
źródło: biedaa
  • 68
Czy chcecie żeby pracownik był traktowany gorzej niż pies na zachodzie? Przecież gdyby nie państwo to biznesmeni płaciliby dzisiaj po 3 złote na godziny, a prace wykonywano by bez narzędzi, wózków widłowych bo byłoby taniej xD


@Glimpse0fTheFuture: i jak zwykle brak odpowiedzi na jedno proste pytanie - jak to jest, ze ci zli pracodawcy glodem zmuszajacy ludzi do pracy, bez opieki panstwa by ich batami lali jak braun gejow. A pytanie
@geronimo80: takie kocopoly piszesz, ze sie tego czytac nie da. Najpierw: cyt "Jako bonus w wielu miejscach podwyżki płacy minimalnej sprawiają że wykwalifikowany pracownik zarabia tyle co sprzątaczka. No ale ty masz jakieś takie komusze tendencje, to nie będzie ci przeszkadzało jeżeli za 3-4 lata będziesz zarabiał tyle co sprzątaczka, prawda?"
a chwile pozniej: cyt"no faktycznie, bo wszyscy zarabiają minimalną :D Absolutnie nie ma żadnych ofert pracy powyżej minimalnej."
Przeciez kiedy
@Glimpse0fTheFuture: gdyby nie kodeks pracy, pracownicy byliby przykuwani łańcuchami do stanowiska, batożeni, a za wypłatę mieliby suchy chleb. No mówię Ci typie. Żadna ustawa, ani żadna inspekcja nie poprawi standardu zatrudnienia tak jak robi tokonkurencja na rynku pracy. Przede wszystkim trzeba ułatwić tworzenie miejsc pracy, a dokładanie obowiązków pracodawcom i komplikowanie prowadzenia działalności raczej temu nie sprzyja
Przecież gdyby nie państwo to biznesmeni płaciliby dzisiaj po 3 złote na godziny, a prace wykonywano by bez narzędzi, wózków widłowych bo byłoby taniej xD


Z doświadczeń Korei Płn. wynika, że gdyby nie biznesmeni, to państwo płaciłoby 1 zł, bo na więcej nie byłoby środków.
@kzk87: No jak firma ma straty nie ma mowy o premii i jak krytyczna sytuacja dla firmy to można by obniżyć wynagrodzenie by firma nie upadła. Tylko u polskich januszy firma by co miesiąć upadała a kadra zarządzająca tylko by nowe beemki z salonu kupowala co miesiac xD
@Glimpse0fTheFuture: a ja jestem przedsiębiorcą i całe te wasze pitolenie skończyło by się w momencie kiedy wasza wypłata składała by się dodatkowo ze wszystkich podatków jakie trzeba wpłacić do budżetu i sami byście musieli je uiścić.
@MrK933: po prostu każdy z nich zakłada że to on będzie złym prywaciarzem zarabiającym na biedakach. Życie zweryfikuje, też kiedyś myślałem podobnie gdy jeszcze głosowałem na Korwina i mimo że nadal mam w planach zostać przedsiębiorcą to zmieniłem podejście do spraw związanych z zatrudnieniem i swoim i przyszłych pracowników.
@Glimpse0fTheFuture z jednej strony tak z drugiej nie. Tego typu ruchy ze strony państwa są potrzebne tylko kiedy społeczeństwo nie jest za bystre i za odważne. Gdyby ludzie się szanowali i potrafili wyciągać wnioski i konsekwencje, to działałby model społeczeństwa kapitalistycznego - nie płacisz wystarczająco - pal wroty i nikt nie chce przyjść. Niestety dupowatości Ci u nas zadość.