Wpis z mikrobloga

nie wyprzedzają ziom, oni tak jadą


@UnitrA: Jak nie wyprzedzają jak Ciebie właśnie wyprzedzili?

Poza tym ciągła zmiana pasa z prawego na lewy jest mniej bezpieczna niż jazda cały czas lewym pasem, tym bardziej, że masz trzeci pas do wyprzedzania właśnie tych co jadą lewym. W dalszym ciągu nie widzę gdzie masz tutaj problem.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Odnoszę się do sytuacji ze zdjęcia opa a nie do Twojej wymyślonej teraz. Pokaż mi filmik gdzie tak robisz to wtedy się do tego ustosunkuje.

Tak naprawdę to Polacy nie umieją jeździć po autostradach z więcej niż dwoma pasami co właśnie tutaj udowadniacie.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Wytłumaczę Ci może o co mi chodzi bo widzę, że dalej odnosisz się do sytuacji gdzie masz dwa pasy ruchu, a nie trzy.
Pierwszy skrajny pas jest to tzw pas wolny, dla m.in. ciężarówek (widać to po przeciwległej stronie). Oczywiście OP może nim jechać i jest to jak najbardziej prawidłowe. Drugi pas jest pasem służącym do wyprzedzania tych na prawym, ale można nim jechać nie tamując ruchu. Trzeci pas
  • Odpowiedz
@kosmita: Oczywiście, że nie, ale istnieje coś takiego jak kultura jazdy na drodze i gdyby Polacy się do tego stosowali ruch byłby o wiele płynniejszy. Sam się nad tym zastanów w jakiej sytuacji ruch byłby bardziej płynny. Jakby wszyscy jeździli po prawej stronie jak twardo mówi KD czy tak jak opisałem ja wyżej?

Cały czas mówię, że opisuje sytuacje dla trzech lub więcej pasów, a nie dwóch. I nie w mieście
  • Odpowiedz
@kosmita: I co ma ten filmik przedstawić skoro tam są dwa pasy ruchu, a nie trzy? Widzę, że dalsza dyskusja z wami nie ma sensu. Przejedźcie się do krajów gdzie macie nawet i po pięć pasów ruchu, i narzekajcie, że ktoś stale jedzie lewym obok was ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@EkspertEkspertow:

Drugi pas jest pasem służącym do wyprzedzania tych na prawym,


Ale ci na zdjęciu nikogo nie wyprzeszają.

ale można nim jechać nie tamując ruchu.


Co ty za bzdury wymyślasz? Mamy jeden przepis, ten mówiący o jeździe możliwie blisko prawej strony. On zabrania jeździć ot tak sobie bez powodu zarówno środkowym pasem jak i prawym.
  • Odpowiedz
@kosmita: Widzę, że jesteś jednym z tych którzy na wszystko muszą mieć przepis a zdrowy rozsądek i kultura na drodze to czarna magia. Poza tym nie umiesz kulturalnie dyskutować i wyzywasz także leć na czarną.

  • Odpowiedz
@janekplaskacz:
Na zdjęciu widać jak wyprzedzają OPa, a dalej może być kolejne wolno jadące auto które zaraz wyprzedzą i zmiana pasu na prawy jest po prostu bezsensu skoro jest kolejny skrajny. Serio takie coś trzeba wam tłumaczyć?

Poza tym, czy przytoczyłem jakiś konkretny przepis? Nie. Napisałem, że jest coś takiego jak kultura jazdy na drodze, której wam ewidentnie brakuje. Wiecie, że jazda na tzw. suwak również do niedawna nie była
  • Odpowiedz