Wpis z mikrobloga

@Beszczebelny: @Darth_Gohan.
Sprzedawane są na wagę. Więc można powiedzieć że cena jest adekwatna do porcji.
Są ręcznie robione, nie jak w większości piekarni - formowane i nadziewane maszynowo.
Używają ciasta z mąk, a nie z gównianego premixu pełnego spulchniaczy.
Używają jagód, nie gównianej pasty z aromatem i i substancją żelującą.
GiGi jest dla ludzi co chcą jeść dobrze. Jak chcecie tanio to obok jest hert i spar. No ale jak
@NaglyAtakGlazurnika: No tak bo między Hertem i Sparem, a GIGI nie ma żadnej innej sensownej piekarni.

Nawet wyżej masz Chlebotekę wymienioną.

Zwyczajnie uważam, że GiGi zwyczajnie przegina z cenami. Przegina bo może bo sporo ludzi twierdzi, że to jest super hiper premium i mogą tyle dać. Chcą niech dają. Natomiast, żeby ta bułka była tyle razy lepsza od tej chociazby z tej Chleboteki? Dla mnie nie.

Mogą to biorą.

No tak
  • 45
@Stan_Przedzawalowy @Stan_Przedzawalowy

@NaglyAtakGlazurnika ale zobacz jaki piękny skowyt ameb co im się kubki smakowe zatrzymały na pączkach z biedy za jeden złoty..


o jaki kraftowy znawca i kiper...jagodzianek xD

ta cena jest tak odrealniona od innych spoko cukierni, że mam wrazenie, że tam wlasciciel przed otwarciem losuje cenę na kole fortuny i smieje sie potem z frajerow piszacych " nie no 30zl za jagodzianke do ręki w papierku- adekwatna cena bo DŻIDŻI"
@Darth_Gohan: ale po co wieźć dupę do chleboteki na drugim końcu galaktyki? Dla 5-7zł różnicy?

Na miejscu GiGi to bym stopniowo podnosił ceny. Skoro ludzie chcą tyle płacić, to czemu nie korzystać z koniunktury?

Skupiasz się wyłącznie na relacji ceny do jakości i ją kwestionujesz, twierdząc że cena jest za wysoka. Kolejka klientów pod GiGi jest dowodem, że rynkowi relacja->cena/jakość zaproponowana przez GiGi pasuje.

Prawdziwą zagadką dla mnie, to czemu GiGi
  • 31
@NaglyAtakGlazurnika ja rozumiem różnice w cenie np pomidorowki w Misiu za 1.97zł od tej za 30zł w Brassiere w Topaczu. Ale w takich miejscach placimy oprocz skladnikow takze za miejsce, wystroj, jakość obslugi, klimat.

a dorabianie fizofoii do buły w papierku do ręki, ktorą jesz 2minuty max idąc oplutym chodnikiem pod Feriogajem to juz wyzszy poziom hipsterstwa.
@Beszczebelny: @Darth_Gohan
Posłużę się analogią:
Skoro za kupkę chinskich części poskładanych w gotowy "produkt" (przykład: sprzęt Apple) ludzie chcą płacić 10x tyle co koszt części, bo "premium" - to czemu tyle od nich nie brać?
Skoro za kupkę skóry zszytą w torebkę (przykład: Louis Vuitton) ludzie są skłonni płacić 10x tyle co koszt składników, bo "premium" - to czemu tyle od nich nie brać?

Więc skoro ludzie mając do wyboru jagodzianki
@NaglyAtakGlazurnika: Po pierwsze. Chleboteka panie kolego jest na Pięknej więc nawet na piechotę podejdziesz jak będziesz chciał od GiGi.

Zwyczajnie twierdzę jak @Beszczebelny że niektórzy traktują GiGi jakby to było miejsce do pokazania się i dorabiają do tego gastro ideologię.

A jak GiGi chce podnosić ceny spoko. Nic mi do tego. Niech golą frajerów ile wlezie. Zwyczajnie uważam, że część produktów u nich jest kompletnie odklejona cenowo od tego co oferuje.