Wpis z mikrobloga

"Używają ciasta z mąk, a nie z gównianego premixu pełnego spulchniaczy.
Używają jagód, nie gównianej pasty z aromatem i i substancją żelującą"

@NaglyAtakGlazurnika: Tak, tak wszedzie indziej robią z tego słynnego premiksu, zamiast jagód używają kartofli zabarwionych jodyną, a zamiast kruszonki gruz z budowy xD

Polaczkowi można napluć w ryj to jeszcze podziękuje
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: niech zgadnę, lokal prowadzi 5 roznych profili na social mediach, za ladą stoją młodzi i pełni życia ludzie zeby pokazać jaki to młodzieżowy lokal, a wystrój, opakowanie i cały produkt wyglądają "instagramowo"?
ogolnie wrocław pod względem jakości jedzenia i adekwatnosci cen dla mnie jest jednym z gorszych miast w polsce
  • Odpowiedz
@Beszczebelny żeś wojne rozpętał xD

Ludzie a co jak komuś te jagodzianki po prostu smakują i jest on sobie w stanie pozwolić na taki wydatek?

Wiem, że 30 zł to cena nadwyraz przesadzona, ale co mam się z nimi targować? Czy sobie sam upiec?

Jeżeli takie z was rekiny biznesu to otwórzcie obok swoją cukiernie i sprzedawajcie swoje wypieki 50% taniej. Gwarantuje, że jeżeli będzie to takiej samej jakości to będą się
  • Odpowiedz
  • 0
@r333m4k444 na tak #!$%@?ą jagodami to cena jest akurat w granicach przyzwoitości. raz kupiłem w Gigi, jak były jeszcze tanie(25zl xD) i nigdy #!$%@? więcej xD
  • Odpowiedz
  • 1
@puexam ja też się dowiedziałem przypadkowo gdzieś w necie, podjechałem a tam blaszak jak kiosk ruchu, wydawka z okienka - pełny oldskul, ale jagodzianki i chleb mają absolutnie zajebisty. no i ceny bardziej niż mniej ludzkie
  • Odpowiedz