Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam z tym kredytem 2%, jeśli ktoś wchodzi na pełnej (200k wkładu własnego i 600k kredytu) to powinien brać na jak najdłuższy czas. Ale w sumie czemu nie na 15 lat i spłacić szybko? Parzyłem na kalkulator u iwuca i wychodzi, że to będzie koło 3k raty miesięcznej przy 30 latach..
No i się tak zastanawiam, skoro stałe są przez 10 lat (wiem, po 5 latach update) to lepiej mieć ratę koło 3k i kiedy można to nadpłacić czy jednak mieć ratę koło 5k przy 15 latach (zaznaczam, że podpieram się kalkulatorem w excelu) i w #!$%@? spłacić to jak najszybciej?

#kredyt2procent #nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt
  • 13
  • Odpowiedz
@ch4k4l4k4: ja biorę na 35 lat w PKO lub 30 lat w Pekao, nie nadpłacam i dalej inwestuję
Szanowny Panie,
nie ma sensu spłacać tego kredytu szybciej niż przez 10 lat, gdyż na obligacjach EDO w tym roku mam 15%, a oprocentowanie kredytu to tylko 2%.
Może Pan wybrać jak najmniejszą ratę, a różnicę w kapitale między 15 a 30 latami inwestować w obligacje EDO, którymi za 10 lat nadpłaci Pan
  • Odpowiedz
@unlucky_: @inzynier_robert Macie pojęcie o tym kredycie takie samo jak o fizyce kwantowej :) W formularzu informacyjnym masz podane RRSO na CAŁY OKRES KREDYTOWANIA, czyli na całe 30 lat. A Ciebie interesuje tylko pierwsze 10 lat z dofinansowaniem. W przeciągu pierwszych 5 lat realne oprocentowanie wychodzi 2%. Nie patrz na wartości z procentami tylko odejmij dofinansowanie od odsetek przez pierwsze 10 lat i policz ile to będzie %
  • Odpowiedz